Hejtman a členové krizového štábu Libereckého kraje navštíví postižené obce a města ve Frýdlantském výběžku

• 03. 09. 2010 14:35

Hejtman LK Stanislav Eichler (ČSSD) a další členové Krizového štábu Libereckého kraje plk Josef Kulovaný, ředitel KVV Liberec, plk Roman Hlinovský, náměstek ředitele HZS LK, Stanislav Mackovík, ředitel ZZS LK, plk. Milan Franko, ředitel KŘ Policie Libereckého kraje, Rudolf Broulík, tajemník Krizového štábu LK,  a Jaroslav Jaroušek, krajský ředitel Povodí Labe, navštíví v neděli 5. září od 9 do 14 hodin povodněmi nejvíce postižená města a obce ve Frýdlantském výběžku.

„Před ukončením stavu nebezpečí, který končí v neděli v 18 hodin, se ještě chceme na vlastní oči přesvědčit, jak pokračují práce na odstraňování škod po povodních. Od starostů chceme zjistit informace o největších problémech,  a také kam napřít naši pomoc,“ řekl hejtman.

Orientační harmonogram inspekční cesty, na které se Krizový štáb LK setká se zástupci obcí a měst:

9:00    odjezd od KÚLK

9:30   Raspenava                   starosta Pavel Lžičař

10:00   Višňová                      starosta. Marie Matušková, termín pro novináře u hasičské zbrojnice

10:45   Frýdlant                       starosta  Dan Ramzer

11:15   Heřmanice                   starosta Vladimír Stříbrný

11:45   Dětřichov                     starosta Jaromír Toman

12:15   Nová Ves                    starosta Jaroslav Müller

12:30   Chrastava                    starosta. Michael Canov

13:00   Bílý Kostel                   místostarosta Zdeněk Ubias,

13:30   Hrádek nad Nisou       Martin Půta

14:00   návrat Lbc

Poslední zasedání Krizového štábu LK se koná v pondělí 6. 9. od 14 hodin.

„Závěrečnou zprávu o následcích bleskových povodní, od nichž uplyne právě jeden měsíc, představíme novinářům na tiskové konferenci, která se uskuteční hned po zasedání v pondělí 6. září od 15. 30 hodin,“uzavřel Stanislav Eichler.