Hejtman ocenil nejlepšího sportovního veterána Liberecka – judistu Milana Vágnera

• 22. 01. 2010 16:29

Hejtman LK Stanislav Eichler předal ocenění nejlepšímu sportovnímu veteránu Liberecka. – pětašedesátiletému judistovi Milanu Vágnerovi z Judoclubu Liberec. Stalo se tak na včerejším vyhlášení výsledků tradiční ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2009 okresu Liberec v Kongresovém sále hotelu Babylon v Liberci. Další ceny předávala statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová a senátor Karel Kapoun.

Hejtman se dnes od 18 hodin v Městském divadle zúčastní vyhlášení nejlepších sportovců v okrese Jablonec nad Nisou.

Bohužel, či bohudík, na vyhlášení v babylonském hotelu chyběli tři nejlepší sportovci  z Dukly Liberec Sudová, Koukal a Churavý, kteří finišují v přípravách  na zimní olympiádu ve Vancouveru. Nikola Sudová se léčí.

Anketa a vyhlášení „Nejúspěšnějších sportovců“ v rámci Libereckého kraje píše historii současně se vznikem nových krajů v republice. V našem kraji má dvoustupňovou úroveň – okres, kraj a jejími dlouholetými pořadateli jsou okresní organizace ČSTV, Deníky, Krajské sdružení ČSTV LK, Liberecký kraj a města, v níž se výsledky ankety vyhlašují.

Pořadí nejlepších dospělých
1. Sudová Nikola, akrobatické lyžování, 2. Koukal Martin, lyžování – běh, 3. Churavý Pavel, lyžování – severská kombinace (všichni Dukla Liberec), 4. Vokřínková Hana, plachtění (Aeroklub Hodkovice), 5. Razým Aleš, lyžování – běh (Dukla Liberec), 6. Baier Martin, orientační běh (SZTM ROB Liberec), 7. Bartovič Milan, lední hokej (Bílí Tygři Liberec), 8. Kerić Andrej, fotbal (FC Slovan Liberec), 9. Zummer Tomáš, capoeira (Vem camará capoeira Liberec), 10. Škoda Jakub, orientační běh (Slavia TU Liberec).

Jednotlivci mládež
1. Frydrychová Zita, trampolíny (Lokomotiva Liberec), 2. Křižka Martin, skiboby (SK Ještěd Liberec), 3. Drbohlav David, plavání (Slavie Liberec), 4. Brückler Jaroslav, atletika (AC Slovan Liberec), 5. Hošková Hana, capoeira (Vem camará capoeira Liberec), 6. Kmecová Veronika, sumó (Sumó klub Liberec), 7. Klemm Romuald, šerm (Lokomotiva Liberec), 8. Ročňáková Renata, sumó (Sumó klub Liberec), 9. Švédová Barbora, krasobruslení (BK Variace Liberec), 10. Sita Martin, atletika (AC Slovan Liberec).

Kolektivy dospělých
1. VK Dukla Liberec (volejbal), 2. Dukla Liberec (družstvo severské kombinace), 3. FC Slovan Liberec (fotbal), 4. Dukla Liberec (skoky na lyžích), 5. HC Bílí Tygři Liberec (lední hokej).

Kolektivy mládeže
1. Sport Aerobic Liberec (juniorky - aerobic), 2. FBC Crazy Girls Liberec (juniorky - florbal), 3. AC Slovan Liberec (žáci - atletika), 4. HC Bílí Tygři (dorost - hokej), 5. BK Kondoři Liberec (kadeti - basketbal).

Trenéři
1. Prokop Petr (volejbal - Slavie Liberec), 2. Vraný Jiří (orientační běh - Slavia TU Liberec), 3. Pěnička Martin, (fotbal - PFC Český Dub).

Veteráni
Vágner Milan (judo - Judoclub Liberec).

Mimořádný sportovní
výkon

Pilařová Ivana (běh).

Galerie slávy
Mudrová Růžena (Kardio Liberec).

Handicapovaný
Tauš René (stolní tenis - SKST Liberec).

Handicapovaní – družstva
Kardio Liberec (volejbal).