Hejtman se setkal s olympijskými legendami

Daníčková Blanka

• 30. 11. 2015 16:45

Sportovní legendy zimních i letních olympijských her z našeho regionu se sešly v Jablonci nad Nisou. Vzpomínaly nejen na své sportovní zážitky z dob minulých, ale popovídaly si v předvánočním čase i s přáteli, to vše u příležitosti setkání olympijských jubilantů a sportovních osobností. Popřát jim přišel i hejtman Libereckého kraje Martin Půta, jablonecký primátor Petr Beitl a senátor Jaroslav Zeman.

Předvánoční setkání olympioniků se koná každý rok a je pro mnohé z účastníků příležitostí vidět se jednou za čas s dlouholetými přáteli. „Jsem moc rád, že jsem se mohl se všemi sportovními legendami pozdravit osobně. Je to velmi příjemné setkání a člověka potěší, když vidí vitalitu a nadšení každého z nich,“ řekl hejtman Martin Půta.

Mezi sportovními osobnostmi byli olympijští hrdinové ze Zimních olympijských her z let 1964 (Innsbruck), 1968 (Grenoble), 1972 (Sapporo) a dalších či Letních olympijských her 1960 (Řím), 1964 (Tokio), 1968 (Mexiko) i z jiných let. Nejčastěji zaznívala jména reprezentantů ve skoku na lyžích, běžeckém a sjezdovém lyžování, saních i biatlonu, z letních sportů pak atletika, veslování, zápas a rychlostní kanoistika. Zastoupení měli také bývalí trenéři, a to v postavách reprezentačního trenéra sjezdového lyžování Karla Hampla a reprezentačního trenéra běhu na lyžích Vladimíra Pavlaty.

Setkání se také zúčastnili:

Milena Cillerová – běh na lyžích (ZOH 1972 Sapporo)
František Halíř – saně (ZOH 1968 Grenoble)
Zbyněk Hubáč – skoky na lyžích (ZOH 1964 Innsbruck, ZOH 1968 Grenoble, ZOH 1972 Sapporo)
Karel Kolář – atlet (LOH 1980 Moskva)
Jiří Kormaník – zápas (LOH 1960 Řím, LOH 1964 Tokio, LOH 1968 Mexiko)
Bohumil Kubát – zápas (LOH 1960 Řím, LOH 1964 Tokio)
Josef Lánský – skoky na lyžích (ZOH 1988 Calgary, ZOH 1992 Albertville)
Vlastimil Lenert – volejbal (LOH 1976 Montreal, LOH 1980 Moskva)
Zdeněk Pecka – veslování (LOH Montreal, LOH 1980 Moskva)
Dana Spálenská – saně (ZOH 1968 Grenoble, ZOH 1976 Innsbruck)
Jaromír Šimůnek – biatlon (ZOH 1980 Lake Placid, ZOH 1984 Sarajevo, 1988 Calgary)