Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hravě jak žít zdravě zjistí návštěvníci ve čtvrtek 27. října v OC Forum

Anna Vašková

odborný zaměstnanec

  • 14. 10. 2022 15:02
  • Rozvoj
  • Zdravotnictví

Sdílet článek

Ochutnat zdravá jídla a zákusky, zjistit, zda si správně čistí zuby, změřit si sílu stisku ruky nebo množství svalstva, seznámit se s významem psychického zdraví. To a mnoho dalšího mají možnost zažít návštěvníci akce Hravě jak žít zdravě, která se uskuteční 27. října v přízemí libereckého obchodního centra Forum.

„Základní myšlenkou akce je podpora prevence vážných onemocnění a zdravého životního stylu. Její návštěvníci si mohou interaktivní formou ověřit, vyzkoušet nebo zjistit, jak mohou ve vybraných oblastech snadno pečovat o své zdraví, co jim prospívá nebo kam a na koho se mohou obrátit s konkrétním problémem,“ uvedl Vladimír Richter, radní pro resort zdravotnictví.

Od 10:00 do 17:00 hodin mohou návštěvníci ochutnat zdravá jídla a zákusky, získat tipy na recepci a informace z oblasti zdravého stravování. Zjistí také, zda si umí správně čistit zuby. Po teoretickém proškolení mohou získat zubní kartáček, vzorek zubní pasty nebo vzorek péče o zubní náhradu zdarma. Dále proběhne nabídka měření vybraných ukazatelů zdravotního stavu a seznámení účastníků s významem duševního zdraví. Návštěvníci akce se dozvědí také důležité informace o prevenci rakoviny. 

Akce se bude konat pod záštitou Mgr. Vladimíra Richtera, člena rady kraje pověřeného řízením resortu zdravotnictví a Mgr. Jiřího Ulvra, člena rady kraje pověřeného řízením resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova a zároveň politika odpovědného za projekt Zdravý Liberecký kraj.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky