Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Nenechte si ujít velkolepý festival Léto na vyhlídce, který se koná na střeše krajského úřadu od 19. do 21. června.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Jak na defibrilátor? Záchranáři proškolili zaměstnance krajského úřadu

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 20. 05. 2024 14:20
  • Zdravotnictví

Sdílet článek

Další akce odboru zdravotnictví Krajského úřadu Libereckého kraje pro zaměstnance úřadu v rámci programu Věnujme se svému zdraví se na kraji uskutečnila začátkem května. Ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje uspořádal odbor cyklus seminářů na téma AED a první pomoc.

Při seminářích, které se konaly od 2. do 9. května, absolvovali zaměstnanci vždy nejprve teoretickou přednášku a následně praktickou instruktáž pro použití AED neboli automatického externího defibrilátoru – který se nachází i na stěně mezi podatelnou a recepcí úřadu – a provedení resuscitace na modelech. Kromě toho trénovali účastníci také například správnou komunikaci se záchranáři prostřednictvím telefonu či  ve skupinkách spolupráci na záchraně osoby v bezvědomí.

Akce měla u zaměstnanců ohlas, o čemž svědčí děkovné zprávy, ve kterých kolegové oceňovali perfektní připravenost lektorů, jejich milý a profesionální přístup a rady z praxe. Seminář vnímali zaměstnanci úřadu jako přínosný a ocenili řadu nových informací. Vzhledem k hodnocení budeme rádi za budoucí spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje i na další témata první pomoci,“ prohlásil Vladimír Richter, kraský radní pro resort zdravotnictví.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky