Konference „Paliativní a hospicová péče v sociálních službách“ bude v Liberci

• 15. 03. 2010 16:38

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Liberecký kraj pořádají pod záštitou krajského radního Libereckého kraje pro sociální věci a menšiny Pavla Petráčka 15. dubna od 9 hodin v Domě kultury, Soukenné náměstí 613, v Liberci celonárodní odbornou konferenci na téma „Paliativní a hospicová péče v sociálních službách“.

Na konferenci se lze přihlásit online na webových stránkách www.apsscr.cz v sekci Konference.

Cena: od 100 Kč dle Ceníku účasti na konferencích pro členy APSS ČR, 990 Kč pro nečleny.

8.15 - 9.00          Prezence účastníků

9.00 – 9.15         Zahájení – Pavel Petráček, člen rady Libereckého kraje pro resort sociálních věcí a menšin

Ing. Jiří Horecký, B.A.(Hons), prezident APSS ČR

9:15 – 9.30         APSS ČR v roce 2010

Ing. Jiří Horecký, B.A.(Hons), prezident APSS ČR

9.30 – 9.50       Jak koncipovat specializovanou a obecnou paliativní péči v ČR?

MUDr. Ladislav Kabelka, Ph.D., Dům léčby s hospicem sv. Josefa, Rajhrad u Brna

9.50 - 10.10       Pojetí a úskalí paliativní péče v léčebnách dlouhodobě nemocných a v ústavech sociální péče

MUDr. Zdeněk Kalvach, CSc.

10.10 - 10.30      Péče o umírající v systému sociálních služeb

Mgr. Martin Žárský, MPSV, ředitel odboru sociálních služeb a sociálního začleňování

10.30 – 10.50       Ministerstvo zdravotnictví a rozvoj sítě hospicových zařízení v ČR

PhDr. Václav Filec, MZ, odbor zdravotně-sociálních služeb

10.50 – 11.10       Mobilní specializovaná paliativní péče-reálný model/Aspekty klinického fungování MDT

MUDr. Jana Valjentová, Domácí hospic Cesta domů Praha 7

11.10 – 11.30      Ambulance paliativní péče Nemocnice Jablonec nad Nisou, p.o.

MUDr.Jitka Čulíková, lékařka paliativní péče

11.30 – 12.30       Přestávka na občerstvení

12.30 – 12.50         Je eutanazie selháním či řešením problémů v péči o seniory a těžce nemocné?

PhDr. Robert Huneš, Hospic sv. Jana N. Neumanna, Prachatice

12.50 – 13.10      Terénní hospicová péče

MUDr. Libor Svět, MBA

13.10 – 13.30       Koncepce paliativní péče Dolního Rakouska

PhDr. Eva Procházková, Caritas Wien, Rakousko

13.30 – 13.50     Fenomén smrti , důstojné umírání v domovech pro seniory

Mgr. Hana Štolbová, Pečovatelská služba Ústí nad Labem,p.o.

13:50 – 14.10       Důstojné umírání z pohledu uživatelů služby Domu seniorů Liberec -Františkov, p.o.

Bc.Ilona Holková, Dům seniorů Liberec – Františkov, p.o.

Zkušenosti pracovníků DS Liberec – Františkov, p.o. s doprovázením umírajících

Renáta Kavanová, Dům seniorů Liberec – Františkov, p.o.

14.10 – 15.00      Diskuze, závěr konference

Účast na konferenci bude ohodnocena 4 kreditními body.