Kraj pořádá zasedání poradní skupiny pro plánování sociálních služeb v LK

• 13. 11. 2009 15:14

Zasedání KPS – krajské poradní skupiny pro plánování rozvoje sociálních služeb v Libereckém kraji, se uskuteční pod vedením krajského radního pro sociální věci a menšiny Pavla Petráčka  20. 11. 2009 od 9.30 hodin v budově Krajského úřadu Libereckého kraje – vchod „C“ 3, patro, multimediální sál. Skupina se bude zabývat i aktuálními informacemi k  individuálnímu projektu IP2 k problematice plánování sociálních služeb v Libereckém kraji a jeho financování.

„Poprvé v historii deset zaměstnanců Krajského úřadu Libereckého kraje – koordinátorů komunitního plánování,  od 2. listopadu 2009 pracuje přímo na obcích s rozšířenou působností, aby jim pomáhali mapovat potřebnost a dostupnost sociálních služeb na jejich území. Budou získávat cenné informace pro stanovení priorit a nastavení modelu financování těchto služeb na území celého kraje a přispívat k propojení střednědobého a komunitního plánování v celém kraji,“ uvedl Pavel Petráček s tím, že projekt je z 85 % financován z Evropského sociálního fondu z Operačního programu Rozvoje lidských zdrojů a zbylých 15 % ze státního rozpočtu ČR.

„Kraj získal finanční prostředky ve výši 32 011 419 korun,“ doplnil.

Kromě této významné aktivity je dalším přínosem projektu vzdělávání poskytovatelů a zadavatelů sociálních služeb a  také vzdělávání jednotlivých sociálních pracovníků.

Odborní koordinátoři komunitního plánování (Projekt IP2 Podpora střednědobého plánování  a rozvoje kvalit sítě sociálních služeb v Libereckém kraji):

LIBEREC                    Ing. Petra Feixová

Kontaktní adresa:         Magistrát města Liberec, tř. 1. máje 108, 460 59  Liberec

JILEMNICE               Bc. Jana Vaníčková

Kontaktní adresa:         Městský úřad, Masarykovo nám. 82, 514 01  Jilemnice

ČESKÁ LÍPA             Ing. Blanka Košťálová

Kontaktní adresa:         Komunitní centrum, Školní 2213,  470 36  Česká Lípa

FRÝDLANT               Mgr. Lenka Porubská

Kontaktní adresa:         Dům s pečovatelskou službou, Novoměstská 1065, 464 01  Frýdlant

NOVÝ BOR               Ing. Iva Frömmelová

Kontaktní adresa:         Městský úřad, B. Egermanna 1001, 473 01  Nový Bor

JABLONEC N. N.     Mgr. Simona Hušková