Kraj potřinácté prezentoval Studii proveditelnosti a účelnosti silnice R35, hlasování veřejnosti o nejvhodnějším koridoru ještě nekončí

• 21. 01. 2010 16:02

Na základě žádostí, které byly vzneseny na jednání Zastupitelstva Libereckého kraje vloni 15. prosince v rámci projednávání Kategorizace silniční sítě České republiky ve vazbě na rychlostní silnici R 35, se dnes 21. ledna opět uskutečnila v sídle Libereckého kraje pro zastupitele dotčených obcí a kraje další prezentace Studie účelnosti a proveditelnosti R 35 v úseku Rádelský Mlýn – Úlibice a dalších dokumentů.

Prezentace se opět zúčastnil mimo jiné Martin Sepp, náměstek hejtmana pověřený vedením rezortu dopravy, Ivo Toman, vládní zmocněnec pro výstavbu rychlostní silnice 35, vedoucí odboru dopravy Stanislava Jakešová, vedoucí odboru územního plánování a stavebního řádu Kateřina Lauermannová a další. Pracovní tým zpracovatele dokumentace Studie účelnosti a proveditelnosti od firmy Valbec zastupovali Ing. Milan Koloušek, RNDr. Petr Anděl a Ing. Petr Hofhansl.

Vládní zmocněnec pro R35 a D11 Ivo Toman znovu ve svém vystoupení apeloval na zastupitele samosprávy, aby  o řešení problému a urychlení územní stabilizace trasy R 35 na území Libereckého kraje rozhodli zodpovědně a co nejdříve.

„I tak se počítá, že se stavbou úseku rychlostní komunikace na území Libereckého kraje by se mohlo začít za 10 až 15 let,“ řekl prořídlému obecenstvu zmocněnec. V diskusi vystoupili mimo jiné zastupitel LK Beran a starosta obce Rovensko pod Troskami Pavel Koldovský.

Současně s projednáváním Studie běží na internetových stránkách kraje http://doprava.kraj-lbc.cz/page4338 hlasování v anketě, v níž lidé hlasují pro jednu ze tří  možných alternativ. Stav hlasování k 20. 1. 2010. je vidět v tabulce.

koridor 1-severní

koridor 2-jižní

koridor 3-superseverní

„Veřejnost může hlasovat již od 12.5. 2009 a anketa skončí v únoru, kdy se chystám předložit návrh Rady LK Zastupitelstvu Libereckého kraje,“ řekl Martin Sepp.

Předchozí prezentace dokumentu se uskutečnily v těchto termínech:

Dotčené obce a města:

Termíny konání prezentací v LK

Zastupitelstvo LK

24. 2. 2009

Výbor hospodářského a regionálního rozvoje LK

10. 3. 2009

Výbor pro dopravu LK

26. 3. 2009

Město Turnov (pouze Město Turnov)

8. 4. 2009

Obec Karlovice (pro obce)