Liberecký kraj chystá mezinárodní cyklokonferenci Odra - Nisa

• 02. 05. 2011 15:50

Liberecký kraj chystá na 13. května od 9 hodin ve zcela novém Multifunkčním centru v Hrádku nad Nisou vrchol projektu „Mezinárodní press-trip ODRA- NISA a marketingové aktivity“. Jeho cílem je podpora úspěšné realizace cyklostezky ODRA - NISA na české straně, na kterém spolupracuje od loňského roku se saským partnerem Landkreis Görlitz. V odpoledních hodinách, kolem 13 hodiny, pak odstartují účastníci na cyklistickou exkurzi po trase okruhu Hrádek nad Nisou – Žitava - Hrádek nad Nisou. Předpokládaný konec jízdy je v 16.30 hodin.

„Půjde o celodenní akci, jejímž cílem bude, kromě informování odborné i laické veřejnosti, rovněž spolupráce samospráv obou zúčastněných zemí při řešení výstavby cyklostezek. Na akci jsou pozváni účastníci s profesním i osobním zájmem o problematiku cyklodopravy z ČR, Německa i Polska,“ uvedl náměstek hejtmana LK pro dopravu Martin Sepp, který konferenci v 9 hodin zahájí.

V odborném bloku české strany dojde k představení novinek z Národní cyklostrategie z úst národního cyklokoordinátora Jaroslava Martínka, koncepci cyklodopravy Libereckého kraje uvede Iveta Moravcová, kordinátorka cyklodopravy z Odboru dopravy KÚ LK a zpracovatel studie Luboš Vaner představí Územně technickou studii ověření páteřní cyklotrasy Odra Nisa v úseku Nová Ves n. N. – Hrádek n.N.

„Po krátké přestávce bude následovat blok německé strany, který bude zaměřen hlavně na marketing. Kromě zástupce Landkreis Görlitz, který poinformuje o výstavbě některých úseků cyklostezky, vystoupí s informacemi o marketingových projektech pan Wolfgang Michel z Touristische Gebietsgemeinschaft Neisseland e.V., Eva Wittig a další,“ vypočítala Iveta Moravcová.

Celý projekt je spolufinancován Evropskou unií z prostředků ERDF - Evropského fondu regionálního rozvoje- Fondu malých projektů programu Ziel 3 / Cíl 3 , na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2007-2013, prostřednictvím Euroregionu Nisa.

PROGRAM AKCE:

08:30 - 09:00      Prezence účastníků konference

09:00 - 09:05      Slavnostní zahájení konference - přivítání účastníků

Martin Sepp, náměstek hejtmana, pověřený vedením resortu dopravy

09:05 - 09:15      Hrádek nad Nisou a cyklodoprava

Martin Puta, starosta; Josef Horinka, místostarosta

09:15 -10:00       Novinky v Národní Cyklostrategii

Ing. Jaroslav Martínek, cyklokoordinátor rozvoje cyklistické dopravy v ČR,

Centrum dopravního výzkumu, v.v.i.,

10:00 - 10:05      Koncepce cyklodopravy Libereckého kraje

Ing. Iveta Moravcová, cyklokoordinátor Krajského úřadu LK

10:05 - 11:00      Představení územně technické studie ověření páteřní cyklotrasy

ODRA - NISA v úseku Nová Ves n. N. - Hrádek n. N. projektu

Ing. Luboš Vaner- Projektová kancelář VANER s.r.o.

11:15 -11:35    Zapojení Landkreis Górlitz do výstavby cyklostezky ODRA-NISA

Werner Genau, Bau-Dezernent, Landkreis Górlitz 1

1:35 - 11:55     Marketingové aktivity k cyklostezce ODRA-NISA - výsledky práce

ze 2 aktuálních projektů realizovaných v rámci Cíle 3

Wolfgang Michel, Vorsitzender, Touristische Gebietsgemeinschaft

Neisseland e. V.

Iva Hubnerova, Vorsitzende, Nisa, o. p. s.

Eva Wittig, Leiterin Marketing/tourismus,

Europastadt Górlitz-Zgorzelec GmbH

11:55 -12:25    Cyklostezky v okrese Spree-Neifte (Jižní Brandenburg)

OlafLalk, 2. Asistent tajemníka okresní správy Spree-Neifie