Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Mezi suvenýry z Jablonce nově Korálkové víno

08. 12. 2017

Návštěvníkům Jablonce nabízí turistické infocentrum nově originální Korálkové víno. Je inspirováno zdejší bižuterií, která do města láká turisty ze všech koutů světa.

Po výroční Jablonecké jablkovici přichází novinka v podobě vína.  „Korálkové víno je exkluzivně vyrobeno pro Jablonecké kulturní a informační centrum ve spolupráci s vinaři z VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO a.s., kteří jsou našimi dvorními dodavateli. Pocházejí z Jablonce nad Nisou, mají zde podnikovou prodejnu Dům Vína a k našemu městu mají velmi hezký vztah, vysvětluje vedoucí turistického infocentra Hanka Herkommerová. „A proč právě Korálkové? Jablonec nad Nisou je ve světě proslavený výrobou bižuterie, skla a korálků. Chtěli jsme připomenout tuto tradici a tematicky rozšířit řadu jabloneckých suvenýrů. Víno je také nepostradatelným doplňkem pro romantické zimní večery na horách, dodává s úsměvem Hanka Herkommerová.

Korálkové víno je exkluzivně vyrobeno pro Jablonecké kulturní a informační centrum ve dvou variantách. Korálkové červené – Rulandské modré a Svatovavřinecké – se vyznačuje tmavou červenou barvou s vůní povidel a červeného ovoce doplněné o toustové tóny. Chuť je harmonická, sametová s mírným zbytkovým cukrem. Doporučujeme jej k pečenému vepřovému masu, k divočině i k různým úpravám hovězího. Korálkové bílé – Rulandské šedé a Tramín červený – má slámově žlutou barvu. Ve vůni se snoubí kořenitost, květnatost, medové a hrozinkové tóny. Chuť je plná, s vyšším zbytkovým cukrem, svěží kyselinou a mírnou mineralitou. Víno lze doporučit k dezertům, uzeným sýrům, paštikám.

Obě vína jsou k zakoupení výhradně v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových v Kostelní ulici 1/6 v Jablonci nad Nisou a lahev stojí 139 korun. „Víno nenabízíme jen turistům, ale samozřejmě rádi vidíme mezi našimi zákazníky také místní. Díky originální etiketě s jabloneckým motivem, je to i hezký vánoční dárek. Poprvé se víno prodávalo u příležitosti otevření výstavy Vánoční pohádky s Miloslavem Jágrem o první adventní neděli,“ dodává Hanka Herkommerová. Turistické infocentrum má v sortimentu též skleněné zátky na víno s městským znakem Jablonce vyrobené společností Preciosa.

Kontaktní osoba za JKIC: Radana Schaeferová, T:+420 606 270 543, schaeferova@jablonec.com

Tisková zpráva Jabloneckého kulturního a informačního centra

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce