Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Mladé zdravotnice prezentovaly na kraji zajímavý projekt Prevence a výchova ke zdraví

Mgr. Langer Jiří

  • 29. 06. 2012 14:21

Sdílet článek

 

Jako každoročně pořádala včera v sídle Libereckého kraje v Liberci Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická v Liberci projektový den na téma „Prevence a výchova ke zdraví“. Letos 28. června to bylo již popáté. „Projektový den je závěrečným vyvrcholením zpracovávání určitých témat, která si žáci a studenti naší školy v návaznosti na prevenci nebo výchovu ke zdraví v předmětech zvolí. V průběhu zpracování, ale i ve fázi finalizace podoby prezentace, jsou jim nápomocni vyučující naší školy,“ uvedla ředitelka školy Jana Urbanová.

 Pro prezentaci v průběhu projektového dne jsou podle ní vybírány ty práce, které mnohdy projdou již výběrovým třídním kolem. Jindy práci nominuje do soutěžního klání na projektovém dni během výuky vyučující daného předmětu. Tento rok to byly: Mgr. Vencelidesová, Mgr. Lajksnerová, Mgr. Stejskalová, Mgr. Antonová, Ing. Mezeiová, Ing. Fáberová a MUDr. Schleiderová, která je zároveň organizátorkou projektového dne.

„Zapojeni do projektu jsou jak žáci a žákyně všech ročníků naší střední zdravotnické školy, tak i studenti vyšší odborné školy zdravotnické. Každoročně také zveme na tuto aktivitu, která je pořádána v prostorách multifunkčního sálu budovy Krajského úřadu, zajímavé hosty,“ vypočítala ředitelka s tím, že v minulých letech to byli zástupci Krajské hygienické stanice v Liberci nebo zástupce Odboru zdravotnictví Libereckého kraje. i zástupce našeho zřizovatele a za odbor školství Libereckého kraje. Letos se zúčastnil Karel Bárta z Odboru školství KÚ LK, který převzal záštitu nad pořádáním akce.

Tam také vznikla myšlenka, že takto obsahově a podnětně hodnotné prezentace by si škola neměla nechávat jen pro vlastní prezentaci v rámci školy, ale měla by ji nabídnout i jiným školám ke sledování. „Proto jsme oslovily některé další školy, zejména základní, a nabídli jsme jim možnost se účastnit našich prezentací týkajících se prevence a preventivního chování. Multifunkční sál nakonec „praskal ve švech“ a soutěžní prezentace měly velký ohlas obecenstva,“ prozradila ředitelka.

  Letošní ročník byl tematicky hodně pestrý. Objevovala se soutěžní témata jako: Rizikové chování – alkohol a kouření, Zdravý zoubek – péče o chrup, Preventivní chování v těhotenství, Lyžařský výcvik – jeho pozitiva a negativa, Jak správně vybrat podprsenku, Jak by to bylo kdyby…(pozn. tato prezentace se zabývala fungováním a zákonitostmi lidského organismu), Životospráva nemocného s diabetem mellitem (cukrovkou), Mentální hygiena, Alkohol na silnicích. Doplnila je přednáška našeho d hosta paní MUDr. Kapčiarové na téma Probiotika - bakterie, které nám pomáhají.

V závěru projektového dne všichni přítomní svým hlasováním vybrali nejzdařilejší prezentaci a v rámci vyhodnocení byla nejen ta oceněna hodnotnými cenami. „Nešlo jen o ocenění úsilí a odvahy, které žáci, studenti a jejich pedagogové vynaložili při přípravě a samotné prezentaci, ale také o zdůraznění klíčových kompetencí, kterých by měl absolvent naší střední zdravotnické školy a vyšší odborné školy zdravotnické dosáhnout. Vždyť zdravotnický pracovník by měl být pro své povolání vybaven mnoha dovednostmi, které bude schopen prezentovat jak v pracovním, tak i v mimopracovním životě,“ uzavřela Jana Urbanová.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky