Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Mladí cyklisté z Lomnice a Liberce vyhráli a postupují

Mgr. Langer Jiří

• 14. 06. 2007 00:00

Sdílet článek

[id:5293|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Pod záštitou člena Rady LK pro dopravu Vladimíra Richtra se ve dnech 7.- 8. června 2007 se v České Lípě uskutečnilo krajské kolo dopravní soutěže mladých cyklistů (DSmC),  které vyhráli ve svých kategoriích mladí cyklisté ze ZŠ TGM z Lomnice n. P. a  ZŠ Česká z Liberce.

„Nejlepším jednotlivcem v I. kategorii soutěže se stal Jaroslav Grof ze ZŠ Lomnice nad Popelkou, v II. kategorii Martin Hudský  také ze ZŠ Lomnice nad Popelkou, oba nejlepší získali digitální fotoaparát,“ doplnil výsledky radní por dopravu.

Krajského kola se zúčastnila vítězná družstva okresních kol žáků základních škol nebo odpovídajících ročníků gymnázií v Libereckém kraji, celkem 32 soutěžících.

Soutěže se zúčastnilo 32 dětí. Soutěž proběhla na dětském dopravním hřišti v České Lípě a v areálu kempu v Holanech, a to ve dvou kategoriích. V  I. kategorii soutěžili žáci 5. a 6. ročníků ZŠ (družstvo tvoří 2 děvčata + 2 chlapci), v II. kategorii soutěžili žáci 7. a 8. ročníků ZŠ (družstvo tvoří 2 děvčata + 2 chlapci). Družstva absolvovala čtyři soutěžní disciplíny. Výsledek družstva byl dán součtem trestných bodů jeho jednotlivých členů. Soutěžními disciplínami jsou:

202

Děti i učitelé obdržely upomínkové předměty věnované Libereckým krajem a sponzory soutěže, družstva na prvních třech místech pak cyklistické potřeby.

„Vítězná družstva postupují do celostátního kola, které se uskuteční ve Zlíně 20. - 21.6.2006. Vítězové pak budou reprezentovat svou školu na mezinárodní soutěži,“ prozradil Vladimír Richter. Pořadatelem soutěže byl Liberecký kraj, spolupořadateli byly Policie ČR, Správa Severočeského kraje Ústí nad Labem a Střední škola stavební a dopravní v Liberci, která je regionálním pracovištěm BESIP pro LK.