Na rozvoj venkova Rada LK uvolnila 10 miliónů korun

• 06. 04. 2011 16:23

Rada kraje po projednání souhlasila s uvolněním 10 370 605,74 Kč, z Grantového fondu Libereckého kraje na Program obnovy venkova.

Celkem bylo podáno do Programu obnovy venkova 114 žádostí, z toho 101 žádostí obcí a 13 žádostí svazků obcí. Žádosti byly podány v celkovém objemu 30 447 593,34 Kč. K přidělení účelových dotací je navrženo 33 žádostí v celkové výši 10 370 605,74 Kč.

Žádosti mohly být podány do těchto dotačních titulů:

Obec, město nebo městys do 2 000 obyvatel na území Libereckého kraje:

DT 1 - Obnova a údržba venkovské zástavby a občanské vybavenosti

DT 2 - Komplexní úprava návsí, náměstí

DT 3 - Obnova a zřizování veřejné zeleně - parky, aleje, sady

DT 4 - Oprava a výstavba místních komunikací, chodníků, veřejného osvětlení, mostků, zálivů autobusové dopravy, parkovišť

DT 8 - Dotace na úroky z úvěru

Svazek obcí v územním obvodu Libereckého kraje

DT 6 - Projekty na vzdělání a poradenství v oblasti rozvoje venkova a obnovy vesnice

DT 7 - Integrované projekty venkovských mikroregionů

Žádosti byly posouzeny z hlediska Nařízení Evropské komise Smlouvy na podporu de minimis. Z navržených žádostí k přidělení účelových dotací z grantového fondu je navržena podpora v režimu de minimis pro tyto příjemce:

Ř         Dotační titul 6 - Mikroregion Jizerské hory, Mikroregion Kozákov