Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Náměstek hejtmana Radek Cikl uvedl do funkce nové ředitele

01. 08. 2012

 

V sídle Krajského úřadu LK v Liberci byli v pondělí přivítáni nastupující ředitelé škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Uvítací slova přednesl náměstek hejtmana Radek Cikl (ČSSD).

 „Vážení kolegové, nedávno jste prošli náročným konkurzním řízením a já vám musím složit obdiv, že jste tento nelehký úkol zvládli. Nyní vás příštích šest let čeká náročná práce, která se ale začne zúročovat až po letech. Jak říkají někteří zkušení šéfové školských zařízení, dobrým ředitelem se člověk může stát za dva až tři roky, což je v podstatě polovina vašeho funkčního období, pro které jste byli jmenováni. Čeká vás zcela jiný způsob práce, než na jaký jste ve své pedagogické práci byli zvyklí, a já vám do této práce přeji hodně štěstí a úspěchu,“ řekl novým ředitelům náměstek.

Poté hosty přivítala vedoucí odboru školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Jiřina Princová, která přítomným nastínila organizační strukturu odboru a představila vedoucí jednotlivých oddělení. V  závěru se vzájemně představili samotní ředitelé zaměstnancům odboru, protože budoucí spolupráce bude stát na osobních kontaktech.

V souvislosti se změnou školského zákona 561/2004 Sb, týkajícího se funkční doby ředitelů škol a školských zařízení postupoval Liberecký kraj tak, že vyhlásil konkursy na 46 ředitelských postů, ve 33 případech uspěli dosavadní ředitelé Celkem resort školství zřizuje 64 příspěvkových organizací.

Noví ředitelé uvedení do funkce 1. srpna:

Gymnázium, Česká Lípa – Mgr. Lenka Řebíčková

Gymnázium a SOŠ pedagogická, Liberec, Jeronýmova – Mgr. Jaroslav Šťastný

Střední průmyslová škola textilní, Liberec – Mgr. Petr Luksch

SUPŠ sklářská, Kamenický Šenov – Ing. Petr Kolč

SUPŠ a VOŠ, Jablonec nad Nisou – Mgr. Bc. Martina Baumannová

ZŠ a MŠ pro tělesně postižené, Liberec – Mgr. Vít Šťastný

Základní škola, Jablonec nad Nisou – Mgr. Fronika Burešová

ZŠ a MŠ při nemocnici, Liberec – Mgr. Petra Ouředníková

Dětský domov, Česká Lípa – Mgr. Ilona Hellerová

PPP, Jablonec nad Nisou – Mgr. Ivana Ullmannnová

PPP, Liberec – Mgr. Jana Hlavová

Dětský domov, Frýdlant – Mgr. Šárka Blechová.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588