Náměstek pro školství Petr Doležal ocenil žáky a studenty

• 09. 10. 2008 00:00

[id:7046|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Náměstek hejtmana Petr Doležal, pověřený vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sportu LK, ocenil ve středu nejlepší žáky a studenty základních a středních škol, kteří se umístili na 1. až 3.  v celostátních uměleckých soutěžích. Mezi 25 oceněnými chyběli kupodivu zástupci ze škol Jablonce n. N.

„Přesto naši žáci a studenti dosáhli významných úspěchů v celostátních kolech a houslistka Eva Schäferová ze ZŠ a ZUŠ Jabloňová Liberec dokonce obsadila 3. místo v Mezinárodní houslové soutěži pro mládež do 16 let – Kociánově hudební soutěži,“ uvedl  Petr Doležal s tím, že v okresních kolech soutěžilo skoro tři tisíce účastníků, z nichž do krajských kol postoupilo 650 žáků. Ze 71 postupujících do celostátních kol uměleckých soutěží pak medaile přivezlo 25 soutěžících z Libereckého kraje.

První místa ve svých kategoriích získali ještě Monika Pernecká v soutěži Šperk roku 2008 ze SUPŠ sklářské v Železném Brodě, Jan Hlubuček za konverzační soutěž v německém jazyce z  Gymnázia Turnov, Anna Průchová, v téže kategorii ze ZŠ nám. Míru v Novém Boru, Šárka Lachmanová v soutěži Mistrovství republiky AR Junior za plakát, ze SŠ tvorby designu a nábytku a SOU nábytkářské v Liberci a její kolegyně Iveta Svobodová v kategorii Špendlení na živý model a Denisa Vonešová v kategorii Maketa.

jméno

umístění

soutěž

Škola, kterou v době soutěže navštěvovali

1.

2.

3.

Monika Pernecká

1.

Soutěž Šperk roku 2008, kategorie St Art: Studentský šperk – umělecký, 1. října v Praze na mezinárodní specializované výstavě hodin, hodinek, zlatých a stříbrných šperků převzala cenu od sdružení klenotníků a hodinářů.

SUPŠ sklářská, Havlíčkova 57
47114 Kamenický Šenov

Jan Hlubuček

1