Náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová se v sobotu zúčastní městských slavností v Drážďanech

• 06. 09. 2010 17:11

Náměstkyně hejtmana LK pro kulturu a cestovní ruch Lidie Vajnerová se v sobotu 11. září zúčastní městských slavností, které pořádá Zemské ředitelství v Drážďanech. V jeho sídle v ulici Stauffenbergallee 2 ji přivítá  Henry Hasenpflug, prezident Zemského ředitelství Dresden.

Stánek prezentace Libereckého kraje společně s krajem Ústeckým bude v ulici Olbrichtplatz 1 otevřen od 10 hodin.

„Jde o společný „Den otevřených dveří Alberstadtu“, během něhož se představí veřejnosti různá zařízení a úřady. Všechny instituce, které se podílí, mají své sídlo v městské části bývalého „Alberstadt“, městské části Drážďan. My budeme upozorňovat na turistické možností a zajímavosti Libereckého kraje,“uvedla náměstkyně hejtmana, která navštíví mimo jiné sbírky loutkového divadla Saské umělecké sbírky Dresden v kostele Svatého Martina, Vojenské historické muzeum a koncert Celní kapely z Hof/Beyern na Olbrichtplatz.

Pro veřejnost bude v sobotu otevřeno více budov, které jinak nejdou pro veřejnost otevřené, např.:

• alberstadtská kasárna, mimo jiné s oficírskou školou vojska (bundeswehr)
  • pohotovostní policie
  • hlavní celní úřad
  • Zemský rozhlas MDR
  • soudní centrum (mimo jiné se správním soudem, sociálním, pracovním a obvodním soudem
  • věznice Dresden
  • zemský finanční úřad
  • vojenské historické muzeum Bundeswehru
  • pracovní společenství saské vojenské dějiny, registrované sdružení
  • obec kostelu St. Martina „St.. Franziskus Xaverius“
  • státní umělecké sbírky/sbírka loutek