Nejlepšími sportovci Libereckého kraje 2011 jsou Bauer, Koudelka a Lafata

• 29. 03. 2012 16:19

Krajské finále Sportovec roku 2011 Libereckého kraje se uskutečnilo včera v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Anketu Sportovec roku Libereckého kraje 2011 připravuje KS ČSTV pod vedením předsedy KV ČSTV Vladimíra Boháče a Deník ve spolupráci s Libereckým krajem.

Sportovní anketu vyhrál již popáté lyžař - běžec Lukáš Bauer, letos prvně v barvách Dukly Liberec, když předtím byl závodníkem jabloneckého SKP. Za ním se umístili skokan na lyžích Roman Koudelka (LKS Lomnice n. P.) a fotbalista David Lafata z Baumitu Jablonec. V kolektivech se první umístili fotbalisté FK Baumit Jablonec před druhými Bílými Tygry Liberec a třetími fotbalisty Slovanu Liberec.

Liberecký kraj zastupovali a ceny předávali náměstkyně hejtmana LK Lidie Vajnerová (SOS), náměstek hejtmana Radek Cikl, radní Jaroslav Podzimek a Pavel Petráček (všichni ČSSD), ředitel Krajského úřadu LK René Havlík a zástupkyně ředitelky Domova důchodců ve Velkých Hamrech Lenka Kadlecová (ČSSD).

Kromě špičkových sportovců jednotlivých regionů se akce zúčastní také zástupci městských a krajských úřadů, poslanci Parlamentu ČR, senátoři ČR a řada dalších významných hostů., včetně všech tří šéfredaktorky regionálního Libereckého deníku Blanky Daníčkové.

Slavnostní večer má vždy bohatý doprovodný program, kde nechybí přední umělci. V letošním roce vystoupí jako hlavní hvězdy Jiří Zonyga a Leona Šenková a s nimi někteří vítězové letní tour Šance pro talent,kde začínající umělci soutěžili o své první angažmá. Jako moderátoři se představili tradičně Radek Šilhan (TV Prima) a nově plavkyně, olympionička  Petra Chocová z České Lípy.

Přímo se slavnostních večerů ve všech krajích zúčastnilo na 40.000 diváků a dalších milion čtenářůse o dosažených výsledcích o samotném průběhu slavnostních večerů dočetlo na stránkách DENÍKU.

Výsledky:

Dospělí - jednotlivci

1. Lukáš Bauer (Dukla Liberec), klasické lyžování.

2. Roman Koudelka (LSK Lomnice n. P.), skoky na lyžích.

3. David Lafata (FK Baumit Jablonec), fotbal.

4. Petra Chocová (PK Česká Lípa), plavání.

5. Petr Nedvěd (HC Bílí Tygři Liberec), hokej.

6. Ondřej Bank (Dukla Liberec), sjezdové lyžování.

7. Michal Šlesingr (SKP Jablonec n. N.), biatlon.

8. Alena Housová (Sokol Jablonec n. J.), skiboby.

9. Theo Gebre Selassie (FC Slovan Liberec), fotbal.

10. Helena Erbenová (SK a Bižu Jablonec n. N.), lyžování/ triatlon.

Dospělí - družstva

1. FK Baumit Jablonec (fotbal).

2. HC Bílí Tygři Liberec (hokej).

3. FC Slovan Liberec (fotbal).

4. SKP Jablonec n. N. (biatlon, štafeta mužů).

5. Novoborský ŠK (extraliga šachy).

Mládež - jednotlivci

1. Petr Knop (SKI klub Jablonec n. N.), klasické lyžování.

2. Eva Samková (Dukla Liberec), snowboardcross.

3. Jan Fedorko (Sokol Jablonc n. J.), skiboby.

4. Kryštof Bogar (OK Jiskra Nový Bor), orientační běh/ MTBO.

5. Martin Čížek (ČSK SKI Jilemnice), klasické lyžování.

6. Ondřej Kolář (FC Slovan Liberec), fotbal.

7. Šárka Pokorná (Takt Liberec), sportovní tanec.

8. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P.), severská kombinace.

9. Petra Vojířová (SK Nový Bor), sportovní lezení.

10. Eva Jeníková (AC Česká Lípa), atletika/ překážky.

Mládež - družstva

1. ČSK SKI Jilemnice (klasické lyžování), štafeta starších dorostenek.

2. SK Nový Bor (sportovní lezení), tým mládeže.

3. LIAZ Jablonec n. N. (atletika), družstvo starších žáků.

4. LSK Lomnice n. P. (skoky na lyžích), družstvo starších žáků.

5. SKI klub Jablonec n. N. (klasické lyžování), smíšené družstvo dorostu.

Handicapovaní

1. Jana Broulíková (Handi Sluníčko Jablonec), moderní gymnastika.

Trenér

1. Tomáš Portyk (LSK Lomnice n. P.), severská kombinace.

Hvězda Deníku

1. Zita Frydrychová (Lokomotiva Liberec), trampolíny.

Fair play: Medek, SKST Liberec, stolní tenis