Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Nová poradna pro diabetiky v českolipské nemocnici

25. 01. 2018

Českolipská nemocnice otevře novou edukační poradnu pro diabetiky. Poradna, která začne sloužit hospitalizovaným pacientům nemocnice s diabetem i pacientům s doporučením od praktického lékaře, začne poskytovat své služby od 1. února.

„Edukaci v této nové poradně bude provádět sestra, která má specializaci v oboru diabetologie a zároveň je vyškoleným lektorem Konverzačních map a průvodců v oboru diabetologie,“ upřesnila ředitelka pro ošetřovatelskou péči českolipské nemocnice Mgr. Dana Šperlíková.

Mezi základní oblasti, které bude poradna u svých pacientů řešit, se objeví následující edukační programy: co je to diabetes mellitus a jak funguje, program zdravého stravování – co, kolik a kdy jíme, skupiny potravin a živin, dále pohybová aktivita a sport, informace o PAD, inzulínech, inzulínová pera, informace o sebesledování, program hygienická péče o nohy a ochrana nohou, používání vhodné obuvi, v neposlední řadě příznaky a zvládání hypoglykémie, hyperglykémie a také například alkohol a diabetes mellitus nebo rodinný život.

Edukační poradnu, kde budou poskytované služby částečně hrazeny, najdou všichni pacienti ve 2. patře budovy nemocnice, a to na oddělení funkční diagnostiky. Telefonní kontakt 487 954 304.

 

Tisková zpráva:
Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624