Pedagogové mají pomocníka pro výuku: Informační a datový portál Libereckého kraje

23. 11. 2023

Pozvěte data do hodin! Takový byl název workshopu pro pedagogy, který se konal na základní škole  v jilemnické ulici Jana Harracha. Na pozvání od dobrovolného spolku místní akční skupiny Přiďte pobejt se jej zúčastnili pracovníci krajské Agentury regionálního rozvoje.

Hlavním tématem bylo využití Informačního a datového portálu Libereckého kraje pro výuku v různých předmětech. Pedagogové si vyzkoušeli práci s grafy a kartogramy, s pracovními listy a naučili se vytvářet i vlastní interaktivní grafy. Získali tak inspiraci do výuky a seznali, že mají data o kraji přehledně na jednom místě, které se dají snadno vyhledat a stáhnout.

„Těší mě zájem pedagogů o využití Informačního a datového portálu Libereckého kraje ve výuce a jsem rád, že žáci a žákyně ve školách interaktivně využívají data z našeho regionu,“ uvedl Jiří Ulvr, radní Libereckého kraje pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.

Zájemci o bezplatný workshop se můžou hlásit zde.

smart akcelerátor arr

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz