Pilotní projekty získaly podporu zdarma

• 09. 10. 2008 00:00

[id:7041|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

V rámci projektu Posílení absorpční a administrativní kapacity (PAAK) získalo 21 uchazečů zdarma podporu při přípravě a realizaci svých projektů. Ostatní předkladatelé se na úspěšných projektech budou učit. Takový je hlavní smysl projektu PAAK, který vznikl v rámci Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod a stal se tak jediným asistenčním projektem svého druhu v České republice.

Projekt PAAK vznikl na základě partnerství Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje. Hlavním cílem tohoto projektu je nejen zvýšení absorpční a administrativní kapacity regionu soudržnosti Severovýchod, ale zejména zvýšení schopností žadatelů a příjemců kvalitně připravovat a úspěšně realizovat projekty spolufinancované z evropských fondů prostřednictvím Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Jedná se o jakousi „školičku projektů“. „Na základě přípravy a realizace projektů ukážeme, jak projekty fungují. Nestačí mít projekt, ale musíme docílit, aby byl úspěšný, aby evropské peníze přišly a udržely se v kraji,“ uvedl ředitel Úřadu Regionální rady NUTS II Severovýchod Mgr. Zdeněk Semorád.

Nástrojem, kterým těchto cílů chceme dosáhnout, je poskytování asistence pilotním projektům při jejich přípravě, realizaci a administraci. Poskytovatel asistence, jímž je na území Královéhradeckého kraje Centrum evropského projektování a.s., bude recipročně prezentovat veřejnosti, resp. potenciálním žadatelům, své zkušenosti z průběhu zpracování projektových žádostí a průběhu realizace pilotních projektů. „Jde nám o to, aby se předkladatelé naučili projekty dobře zpracovat. Proto otvíráme informační centra, která mohou navštívit všichni žadatelé s jakýmkoli nápadem a my jim pomůžeme,“ dodala ředitelka Centra evropského projektování Ing. Klára Dostálová. Dojde tím k předávání zkušeností dalším žadatelům nebo realizátorům projektů. K tomuto účelu budou zřízena Informační centra v pěti místech Královéhradeckého kraje – v Broumově, Hradci Králové, Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a Trutnově. V nich získají zájemci nejen potřebné rady, ale také individuální asistenci. Pro veřejnost zde budou dostupné veškeré informace o aktivitách projektu, informační brožury, propagační materiály a souhrnné informace o pilotních projektech.

Zájemci mohou už od října navštěvovat Informační centra zřízená pro tento účel. Harmonogram provozu informačních center je následující:

Liberec, každý druhý čtvrtek, každý druhý měsíc, počínaje 13. listopadem 2008, vždy 12 – 16 hod. na Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti NUTSII Severovýchod. Další nejbližší termíny jsou:

-         8. leden 2009

-         12. březen 2009

-         14. květen 2009

-         9. červenec 2009

-         10. září 2009

Frýdlant, každé první úterý, každý druhý měsíc, počínaje 4. listopadem 2008, vždy 11 – 15 hod. na MěÚ ve Frýdlantu. Další nejbližší termíny jsou:

-         6. leden 2009

-         3. březen 2009

-         5. květen 2009

-         7. červenec 2009

-         1. září 2009

Jilemnice, každá první středa, každý druhý měsíc, počínaje 3. prosincem 2008, vždy 9 – 13 hod. na MěÚ v Jilemnici. Další nejbližší termíny jsou:

-         4. únor 2009

-         1. duben 2009

-         3. červen 2009

-         5. srpen 2009

Turnov, každé druhé úterý, každý druhý měsíc, počínaje 11. listopadem 2008, vždy 12 – 16 hod. na MěÚ v Turnově. Další nejbližší termíny jsou:

-         13. leden 2009

-         10. březen 2009

-         12. květen 2009

-         14. červenec 2009

-         8. září 2009

Česká Lípa, každý první čtvrtek, každý druhý měsíc, počínaje 4. prosincem 2008, vždy 9 – 13 hod. na MěÚ v České Lípě. Další nejbližší termíny jsou:

-         5. únor 2009

-         2. duben 2009

-         4. červen 2009

-         6. srpen 2009

Informační centra budou v provozu až do konce roku 2012. Více o projektu PAAK a pilotních projektech najdete na www.cep-rra.cz/paak.

Seznam vybraných pilotních projektů pro poskytnutí asistence při přípravě

Žadatel

Projektový záměr

oblast podpory