Připravuje se projekt jízdenky

• 14. 08. 2008 00:00

[id:6839|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Veřejnou dopravu v Krkonoších kromě běžných železničních a autobusových spojení zajišťují v letní a zimní turistické sezóně i turistické autobusové linky tzv. „Krkobusy“, které propojují známá horská střediska.

„V současné době ale v oblasti Krkonoš chybí jednotná jízdenka, kterou by si cestující mohl zakoupit pro své cesty veřejnou dopravou. Z tohoto důvodu vznikla vize projektu jízdenky Krakonošův pas,“ uvedl Vladimír Richter, radní pro dopravu.

Vize projektu

-          jízdenka Krakonošův pas bude sloužit pro cestování veřejnou dopravou v oblasti Krkonoš (na území Královéhradeckého a Libereckého kraje) a má zjednodušit cestování v oblasti v souvislosti s plánovanou optimalizací veřejné dopravy,

-          bude integrovaný jízdní doklad, jehož cena bude stanovena nařízením Královéhradeckého a Libereckého kraje

-          bude vycházet z úspěšné jízdenky LIBNET+, která platí v celém Euroregionu Nisa,

-          jízdenka bude vydávána v osobních pokladnách obsazených železničních stanic v regionu, při nástupu v neobsazené stanici průvodčím ve vlaku na vybraných železničních tratích, u řidičů příměstské autobusové dopravy v regionu, v předprodejních místech autobusových dopravců,

-          výše tržeb z jízdenky Krakonošův pas se předpokládá v obdobné výši jako u jízdenek LIBNET+.

-           jízdenka bude platit v území ohraničeném městy a obcemi: Královec, Trutnov, Hostinné, Kunčice nad Labem, Martinice v Krkonoších, Stará Paka, Semily, Železný Brod, Tanvald, Kořenov a Harrachov,

„Zavedením jízdenek Krakonošův pas by mělo zvýšit turistický ruch v oblasti a zlepšit využívání veřejné dopravy v Krkonoších, nepředpokládá se pokles tržeb u zapojených dopravců,“  míní Vladimír Richter.

Další informace:

-          platnost jízdenky bude jeden kalendářní den,

-          cena jízdenky pro jednu osobu: 100,- Kč,

-          cena jízdenky pro skupinu až 5 osob bez rozdílu věku: 200,- Kč,

-          na železnici bude jízdenka platit v osobních, spěšných vlacích a rychlících v těchto úsecích:

trať 030: Stará Paka - Železný Brod

trať 035: Železný Brod - Tanvald

trať 036: Tanvald - Harrachov

trať 040: Stará Paka - Trutnov hl. n.

trať 042: Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou

trať 043: Trutnov hl. n. - Žacléř

trať 044: Kunčice nad Labem - Vrchlabí

trať 045: Trutnov hl. n. - Svoboda nad Úpou

-           v regionální autobusové dopravě bude jízdenka platit na linkách dopravců:

ČSAD Jablonec nad Nisou a.s.

ČSAD Semily, a.s.

KAD, spol. s r.o.

OSNADO spol. s r.o.

(jednotlivé linky příp. jejich úseky budou uvedeny v příloze smlouvy s dopravci)

-          v městské hromadné dopravě bude jízdenka platit v:

MHD Trutnov

MHD Vrchlabí

„Na dalším jednání bude případné zapojení dalších druhů doprav např. lanových drah a případné poskytování slev u dalších služeb. Tento krok by ale měl vliv na cenu jízdenky,“ upozornil radní.

Předpokládaný časový harmonogram

Září 2008                                Rozeslání vize projektu Krakonošův pas partnerům

Říjen 2008                              První schůzka zúčastněných stran

Listopad 2008                         Stanovení linek, na kterých bude jízdenka platit