Purgatio aneb očistné putování Čechami a Saskem

Bc. Lenka Klimentová

odborný zaměstnanec

• 12. 11. 2018 00:00

Projekt „Purgatio aneb očistné putování Čechami a Saskem“ propojí 22. 11. 2018 - 9. 12. 2018 Liberec, Žitavu, Oybin, Kryštofovo údolí a Hrádek nad Nisou. Koncert spojil v rámci projektu dva renomované zpěváky Martina Prokeše – tenor & Marka Šulce – baryton.

„Tématem je Božská komedie a mým přáním je, aby to byl pro diváky byl opravdu skvělý zážitek. Moc mě těší, že jsem mohla nad tímto projektem převzít záštitu,“ říká Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

V rámci projektu se budou moci návštěvníci zaposlouchat do skladeb čerpajících z odkazu středověku a renesance. Program bude doplněn o recitaci úryvků z Božské komedie a žalmů a kresbu světlem z pera významného regionálního akademického malíře  Atily Vöröse promítanou přímo do koncertních prostor.

22. 11. 2018 v 19 hodin, Oblastní galerie Liberec

video art: Rudolf Živec, kresby: Atila Vörös, recitace: P. Mgr. Radek Jurnečka

29. 11. 2018 v 19 hodin, Johanniskirche, Zittau

video art: Rudolf Živec, kresby: Atila Vörös, recitace: Thomas Griegr