Rada kraje odsouhlasila postup úhrady náhrad za porušení rozpočtové kázně u Regionálních operačních programů

Šírová Květa

• 15. 08. 2013 10:40

Rada Libereckého kraje včera odsouhlasila postup úhrady náhrad za poškození rozpočtové kázně u projektů financovaných z Regionálního operačního programu.

„Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod provedl administrativní kontrolu u projektů Libereckého kraje. Při kontrole byla zjištěna porušení rozpočtové kázně u projektů financovaných z Regionálního operačního programu. Liberecký kraj tak požádá regionální radu o prominutí odvodů.  Regionální rada bude žádost Libereckého kraje projednávat v pátek 16. srpna,“ vysvětlil hejtman Půta.

Jedná se o projekty:

1. Mimoň – okružní křižovatka Kozinovo nám. (II/268 x II/270) – porušení rozpočtové kázně. Uložen odvod za porušení rozpočtové kázně ve výši 13 411 154 Kč. Rada rozhodla o zaplacení nařízeného odvodu ve výši 0,5% (tj. 66 930,92 Kč) a o podání žádosti o prominutí odvodu ve výši 95% na Výbor regionální rady (zasedání 16. 8. 2013).
  2. Mimoň - okružní křižovatka náměstí ČSLA (II/268 x II/270) – porušení rozpočtové kázně. Uložen odvod za porušení rozpočtové kázně ve výši 18 079 267 Kč. RK rozhodla o zaplacení nařízeného odvodu ve výši 945 878,89 Kč a o podání žádosti o prominutí odvodu ve výši 17 133 388,11 Kč na Výbor regionální rady.
  3. II/287 Kokonín – Bratříkov  – porušení rozpočtové kázně. Uložen odvod za porušení rozpočtové kázně ve výši 34 587 650,07 Kč. RK rozhodla o zaplacení nařízeného odvodu ve výši 0,5% (tj. 191 329,31 Kč) a o podání žádosti o prominutí odvodu ve výši 95% na Výbor regionální rady.
  4. III/28724 Malá Skála – Frýdštejn  – porušení rozpočtové kázně. Uložen odvod za porušení rozpočtové kázně ve výši 44 365 081 Kč. RK rozhodla o zaplacení nařízeného odvodu za pozdní úhradu úroků 125 609,76 Kč ve výši 0,5% z této částky (tj. 628,05 Kč) a o podání žádosti o prominutí odvodu na Výbor regionální rady.

Rozpočtová kázeň byla porušena externím administrátorem jednotlivých projektů a výše uvedené částky uhrazené Libereckým krajem budou po těchto administrátorech vymáhány právní cestou.