Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Radní Petráček se zúčastnil otevření zrekonstruovaných terapeutických dílen v Domově důchodců ve Velkých Hamrech

27. 01. 2012

Krajský radní Pavel Petráček (ČSSD) se dnes zúčastnil slavnostního otevření nově zrekonstruovaných pracovních dílen v Domově důchodců ve Velkých Hamrech. Radního po zařízení provedla ředitelka domova Jitka Semencová.

Je vidět, že klienti jsou mnohem spokojenější, když mohou něco vyrábět a vyplňovat tím svůj volný čas. Jejich tvorba je přínosná nejen pro ně samotné, ale i pro nás. Již několikrát jsem si v rámci vánočních či velikonočních trhů koupil výrobky, které vyrobili klienti z Velkých Hamrů a rodina i přátelé je vždy obdivovali,“ řekl Pavel Petráček.

V domově ve Velkých Hamrech vyplňují senioři svůj volný čas ergoterapeutickými činnostmi. Nejčastější aktivity vhodné pro starší občany jsou základní rukodělné ergoterapeutické techniky: kreslení, malování, grafické techniky, práce s papírem, tradiční ruční práce, práce se dřevem, práce s kovem, modelování a pracovní činnosti v exteriéru. Dalšími využívanými technikami v kondiční ergoterapii jsou: práce se zvířaty, pohybové aktivity, reminiscence (vzpomínání), cvičení paměti (Kufr, Riskuj), poslech hudby, četba, řízené sledování televize nebo pořádání společenských her (hraní kuželek, karet, Člověče, nezlob se!).

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324
Mobil: 739 541 624