Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Rakouskou metodu zaměstnávání tělesně postižených vyzkouší i v Libereckém kraji

01. 11. 2012

 

Od září 2012 do října 2014 probíhá mezinárodní projekt, který je financován Operačním programem Lidské zdroje a zaměstnanost.

Projekt s názvem „S inovací k dobré praxi – přenos rakouských zkušeností v oblasti zaměstnávání“ zaměřený na zaměstnávání tělesně postižených v Libereckém kraji a vzdělávání osob pečujících o osobu blízkou, který je realizován Občanským sdružením D. R. A. K. ve spolupráci s rakouskou organizací BBRZ Österreich.

„Na třech zahraničních stážích budou získány informace od zahraničního partnera zaměřené na zaměstnávání pečujících a tělesně postižených osob v Rakousku, ze kterých následně budou vytvořeny dva nové programy zaměstnávání tělesně postižených a vzdělávání pro pečující, které budou v rámci projektu pilotně odzkoušeny,“ uvedla za o.s. D.R.A.K. vedoucí projektu Lenka Bobvošová.

Pro cílovou skupinu tělesně postižených bude podle ní pilotáž probíhat s 15 osobami, u pečujících bude do pilotování zapojeno 10 osob. Nábor účastníků bude probíhat v průběhu srpna a září 2013.

Projekt chce do praxe zaměstnávání tělesně postižených přinést inovativní metodu, kterou je integrativní zaměstnávání, tedy profesní příprava přesně na míru požadavkům jednotlivých zaměstnavatelů. Předpokladem je realizace šestiměsíční odborné přípravy, na kterou navazuje šestiměsíční integrativní zaměstnávání ve firmě, organizaci nebo na úřadě.

„Po celou dobu přípravy i zaměstnávání bude tělesně postiženým osobám k dispozici sociální pracovník nebo pedagog, který bude plnit funkci asistenta a bude pomáhat se zapracováním,“ prozradila Bobvošová.

Zkušenosti získané v průběhu projektu budou šířeny v rámci veletrhů Non Handicap Praha (duben 2013, 2014), Handicap Liberec (září 2013, 2014) a Integra Wels (Rakousko, září 2014).

Projekt S inovací k dobré praxi poběží na území Libereckého kraje celkem 26 měsíců. Náklady na jeho realizaci jsou stanoveny na 4,5 milionu korun s tím, že celou částku poskytne Evropská unie prostřednictvím OP Lidské zdroje a zaměstnanost.

 

Pro bližší informace o průběhu projektu kontaktujte, prosím:

Vedoucí projektu, sociální pracovník - Bc. Lenka Bobvošová, e-mail: bobvosova@sdruzenidrak.org; tel.: 602 440 731

Administrátorka projektu: Ing. Jana Pokorná, e-mail: pokorna@sdruzenidrak.org; tel.: 725 775 909

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588