Restaurace Terassa vyhrála v Harrachově třetí ročník soutěže o nejlepší česnečku

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 02. 01. 2018 00:00

V Harrachově se na Nový rok vařilo a ochutnávalo. V parku u městského úřadu se konal již třetí ročník soutěže o Nejlepší novoroční česnečku. Soutěže se pravidelně účastní nejen místní restaurace, ale každý, kdo je ochoten uvařit deset litrů této oblíbené polévky. V letošním ročníku to byly: restaurace David, My Piknik, Terassa, Za pecí a manželé Kunrtovi.

O tom, kdo z nich nejlepší česnečku uvařil, rozhodli návštěvníci této akce, kteří po degustaci vzorků mohli hlasovat, která polévka jim nejvíce chutnala. Zájem o ochutnávku byl nad očekávání velký a na celou akci dohlížel dokonce sám Pán hor Krakonoš.

V hlasovacích nádobách se objevilo na dvě stovky hlasovacích lístků a prvenství získala, stejně jako v loňském roce, restaurace Terassa. Její zástupce pan Michalička obdržel z rukou starostky města Evy Zbrojové cenu v podobě putovní skleněné vařečky „Řád novoroční harrachovské česnečky“ vyrobenou v místní sklárně Novosad a syn. Vylosováno pak bylo také deset hlasovacích lístků, jejichž majitelé získali jednodenní skipasy do harrachovského skiareálu. Dalších pět vylosovaných návštěvníků trhů bylo odměněno dárkovými balíčky od Města Harrachov.

Celkové pořadí výsledků soutěže:

1. Restaurace Terassa
  2. Restaurace My Piknik
  3. Restaurace David
  4. Manželé Kunrtovi
  5. Restaurace Za pecí

Vybraná částka za hlasovací lístky činila 5.107,- Kč a opět poputuje dětem do harrachovské základní školy.

Poděkování patří všem, kteří se na úspěšné organizaci letošního ročníku podíleli:

• Město Harrachov
  • Městská údržba pod vedením Jaroslava Šťástky
  • Sdružení cestovního ruchu Harrachov
  • Rodiče a děti ze Ski teamu Harranti Harrachov
  • Sportovní areál Harrachov
  • Michal Kunrt
  • Marek Lahoda

TZ a fotografie: Markéta Novotná (referentka cestovního ruchu a propagace), Harrachov

email: referent@harrachov.cz
tel.: 481 540 504, 725 831 363