Rozsáhlá obnova školních hřišť v Libereckém kraji začíná

• 13. 06. 2007 00:00

[id:5286|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Realizace revitalizace školních hřišť a jejich vybavení na území Libereckého kraje“ podaný Libereckým krajem v rámci Finančních mechanismů EHP/Norska, startuje. Cílem projektu podpořený grantem z Norska prostřednictvím Norského finančního mechanismu, bude v průběhu prázdnin rekonstruovat 18 nevyhovujících a zastaralých školních hřišť u 13 mateřských škol a 5 dětských domovů ve všech okresech Libereckého kraje.

„V rámci rekonstrukce dojde k nahrazení nevyhovujících zahradních prvků za nové, kvalitní a bezpečné, které splňují české a evropské normy,“ uvedl Petr Doležal, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu školství, mládeže, tělovýchovy a sportu a připomněl, že zahájení akce je plánováno na polovinu července.

Na hřištích bude provedena demontáž nevyhovujících prvků v havarijním stavu. Hřiště budou vybavena prvky novými, atraktivními, vhodnými a prospěšnými pro věkovou kategorii dětí využívajících jednotlivá hřiště. Nově budou vybudována technická zázemí hřišť.

„Navrhovaná technologie konstrukce hracích prvků dětských hřišť bude vyrobena z akátového dřeva,“ prozradil náměstek hejtmana s tím, že  původní zázemí hřišť a povrchy budou opětovně zázemí hřišť a povrchy budou opětovně použity, uchovány nebo recyklovány šetrným způsobem vůči životnímu prostředí.

„ Se znovu  otevřením posledního obnoveného hřiště počítáme nejpozději  30. září letošního roku,“ upozornil Petr Doležal.

Místy plnění veřejné zakázky jsou následující subjekty na území Libereckého kraje:

Dětský domov Dubá, Deštná 6,

Dětský domov Krompach 47,

Dětský domov Mariánská 570, Česká Lípa,

Dětský domov Větrov 3005, Frýdlant, Dětský domov Pasecká 20, Jablonec n. Nisou,

Mateřská škola Roháče z Dubé 2513, Česká Lípa,

Mateřská škola Bratří Čapků 2864, Česká Lípa,

Mateřská škola Brněnská 2599, Česká Lípa,

Mateřská škola Dášenka, Karla Čapka 1084, Lomnice nad Popelkou,

Mateřská škola Jižní ulice 1903, Česká Lípa,

Mateřská škola Klubíčko, Bezručova 1249, Lomnice nad Popelkou,

Mateřská škola Luční, Pekárenská 468, Semily,

Mateřská škola Lvíček, Josefa Kábrta 209, Lomnice nad Popelkou,

Speciální mateřská škola Na Olešce 433, Semily,

Mateřská škola Pastelka, Svárovská 2063, Česká Lípa,

Mateřská škola Pod Vartou 609, Semily,

Mateřská škola U Školky 579, Tanvald,

Mateřská škola Radniční 540, Tanvald.