Společnost Škoda Auto a.s. může pomoci s bezpečností na silnicích i obcím v Libereckém kraji

• 13. 06. 2013 19:03

Společnost Škoda Auto a.s. vyhlásila pro rok 2013 tři nové grantové programy na podporu regionů, kde má své výrobní závody. Jedním z těchto grantových programů je program „Zvýšení dopravní bezpečnosti a mobility v obcích“. Žádosti je třeba odeslat do 30. června.

Program je sice zaměřen především na okresy Mladá Boleslav, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov a dále k nim přiléhající okresy, ale program se tak podle Jana Prchala ze Škoda Auto týká celého Libereckého kraje, tedy například i Jablonce nad Nisou.

Cílem programu je redukce míst se zvýšeným rizikem dopravní kolize a zvýšení mobility hendikepovaných občanů,“ uvedl Jan Prchal.

Mezi podporované projekty především patří:

• zviditelnění přechodů pro chodce
  • konkrétní opatření na zklidňování dopravy v obcích
  • studie dopravního řešení na zklidnění dopravy
  • účast na projektech ke zvyšování dopravní bezpečnosti
  • spoluúčast na projektech financovaných neziskovými organizacemi či evropskými fondy
  • úpravy dopravního značení či stavební úpravy
  • zvýšení dostupnosti veřejných institucí pro hendikepované a další projekty.

Pokud má obec nebo město zájem o zapojení do tohoto nebo i dalších vyhlášených programů zájem, podrobnější informace naleznete na: http://www.skoda-auto.cz/o-spolecnosti/grantove-programy.

Žádosti zasílejte na email skoda-granty@skoda-auto.cz nejpozději do 30. 6. 2013.

Jan Prchal

+420 326 8 16984