Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Sportovní hry seniorů 2012 se konaly na Branžeži

17. 05. 2012

 

Ve sportovně rekreačním areálu Ráj v katastru obce Kněžmost nedaleko známého rybníka Branžež se ve středu 16. 5. 2012 uskutečnil první ročník Sportovních her seniorů. Akce se zúčastnili obyvatelé tří domovů seniorů z Libereckého kraje. Finančně konání dne podpořila krajská organizace Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. V celkovém pořadí se z vítězství radovalo družstvo z Turnova, druhé místo si odvezli účastníci z Českého Dubu a bronz potěšil seniory a seniorky ze Semil.

Myšlenka na organizaci sportovního dne se zrodila rychle, a ještě rychleji byla uskutečněna. „Využili jsme možnost připravit pro naše klienty příjemné odpoledne. Dohodli jsme se na uspořádání akce s kolegy ze Semil a z Českého Dubu. Od prvního nápadu k jeho úspěšné realizaci uběhlo jen pár týdnů,“ řekl Jaroslav Cimbál, ředitel Zdravotně sociálních služeb Turnov.

Vedle klientů této organizace se dne zúčastnili družstva klientů z Domova důchodců Český Dub a ze Sociálních služeb města Semily.

Organizátoři připravili pro soutěžící pestrou nabídku soutěží, které byly přizpůsobeny zdravotnímu stavu účastníků, a samozřejmě i jejich věku.

„Podílel jsem se na průběhu soutěží spojených s hraním minigolfu. Byl jsem příjemně překvapen, jak golf všechny hráče i hráčky zaujal. Soutěže jsem si sám vyzkoušel, a tím víc si šikovnosti účastníků vážím,“ konstatoval Radim Pochop, ředitel Domova důchodců Český Dub.

Podle jeho slov vzbudily zájem i další disciplíny, například střelba míčkem na mohylu z plechovek, či navíjení figurek šneků.

Sportovní den poskytl zúčastněným seniorům nejen soutěžní klání, ale i relax a posezení v příjemném prostředí spojené s občerstvením.

„Díky finanční podpoře od Asociace jsme soutěžícím mohli nabídnout dopoledne kávu s jablečným závinem. Po celý den pak nápoje, a samozřejmě nechyběl oběd. Celý program jsme ukončili okolo druhé hodiny odpolední, kdy jsme se rozjeli zpět do svých domovů,“ doplnil Zdeněk Šimon, ředitel Sociálních služeb Semily.

První ročník sportovního klání v krásné přírodě Českého ráje se vydařil. Všichni zúčastnění věří, že nešlo o ročník poslední.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588