Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Střední školu strojní, stavební a dopravní čekají změny. Část areálu převezme liberecká zdravotní škola

18. 10. 2022

Část areálu liberecké střední školy strojní, stavební a dopravní (SŠSSD) bude mít od 1. ledna příštího roku nového vlastníka. Stane se jím Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Liberec. Ta převezme domovy mládeže v Zeyerově a Jungmannově ulici a školní jídelnu v ulici Truhlářská. Důvodem převodu je zejména snaha Libereckého kraje zefektivnit řízení SŠSSD poté, co ji od října letošního roku převzal nový ředitel Josef Janeček, snížit administrativní zátěž a také umožnit zdravotnické škole lépe využít blízkost nového působiště. 

„Chtěl bych ubezpečit žáky Střední školy, strojní, stavební a dopravní a jejich rodiče, že naší hlavní prioritou je zachovat dosavadní kvalitu výuky, a to se stejnými učiteli a stejným školním vzdělávacím programem. Dojde jen ke snížení počtu pracovišť, ve kterých je škola v současné době umístěna. Je třeba si uvědomit, že škola měla doposud složitou organizační strukturu. Tímto krokem chceme ulehčit vedení jeho náročnou a zodpovědnou práci. Rád bych také poděkoval ředitelce zdravotnické školy Janě Urbanové, která se tohoto nesnadného úkolu chopí,“ uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

SŠSSD nyní sdružuje střední školu s kapacitou 1.631 žáků na adresách Truhlářská, Letná, Ještědská a Řepná, dále domov mládeže s kapacitou 400 lůžek na adresách Zeyerova a Jungmannova, školní jídelnu s kapacitou 1.100 stravovacích míst na adresách Truhlářská a Zeyerova a také školní jídelnu s kapacitou 900 strávníků, a to na adresách Letná, Ještědská a Zeyerova.

Mgr. Filip Trdla
tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307
Mobil: 770134419