Významné osobnosti promluví na konferenci o podpoře odborného vzdělávání pro 21. století

• 07. 02. 2012 13:35

Významné osobnosti z oblasti ekonomie a průmyslu jsou pozváni na  konferenci „PRŮMYSL A VZDĚLÁVÁNÍ ANEB PODPORA ODBORNÉHO VZDĚLÁVÁNÍ PRO 21. STOLETÍ“, kterou pořádá Radek Cikl (ČSSD), náměstek hejtmana Libereckého kraje 22. února od 10 hodin v  sídle Libereckého kraje (U Jezu 642/2a, 3. p. multimediální sál), v Liberci.

Jejím primárním cílem je přispět k definování směrů vzdělávání na všech jeho úrovních, zejména však vzdělávání středním.

„Problematika odborného vzdělávání a zajištění jeho kvalitního rozvoje na všech úrovních a v českých podmínkách se stala v posledních letech značně diskutovanou. Chtěl bych prostřednictvím této konference přispět k definování směrů vzdělávání na všech jeho úrovních, zejména však vzdělávání středním. Konference poskytne prostor pro konstruktivní dialog, výměnu názorů a kreativní hledání odpovědí na otázky vyvstávající kolem dané problematiky,“ uvedl Radek Cikl.

Případné doplňující informace.na email: tomas.pokorny@kraj-lbc.cz.

PROGRAM:

9:00 – 10:00                PREZENCE

10:00 – 10:05              ÚVODNÍ SLOVO

Radek Cikl,

náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort školství, mládeže, tělovýchovy a sportu

10:05 – 11:30              proměny české ekonomiky a problémy vzdělávacího systému očima ekonoma

přednášející:

Jan Švejnar,

předseda Ekonomické rady Asociace krajů České republiky, člen Národní ekonomické rady vlády

Valtr Komárek,

čestný předseda České strany sociálně demokratické

Jan Mládek

ředitel Českého Institutu Aplikované Ekonomie, stínový ministr financí ČSSD

Luděk Niedermayer,

bývalý viceguvernér České národní banky

11:30 – 12:00              přestávka

12:00 – 12:20              Lidské zdroje –   aktuálně přítel  i  nepřítel  rozvoje

Jiří Rosenfeld

předseda představenstva Slovácké strojírny a.s.

12:20 – 12:40              Odborné vzdělávání pro řemeslné a dělnické profese

Petr Kužel,

prezident hospodářské komory České republiky

12:40 – 13:00              Regionální specifika trhu, příprava pro trh práce 21. století

Vladimír Zákoucký

personální ředitel TRW Automotive Czech s.r.o.

13:00 – 13:20              Dítě – jeho vývoj a utváření hodnotových postojů

Jiří Halda