Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Z Česka do Irska, Řecka i za oceán. Liberecká gastronomie je rozkročená napříč světem

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 12. 06. 2024 16:19
  • Cestovní ruch

Sdílet článek

Gastronomii se v Libereckém kraji v posledních letech daří. Řadu pozoruhodných podniků nabízí samotná krajská metropole – je to pestrá nabídka barů, kaváren, restaurací a bister. Své chutě v nich uspokojí snad každý.

„Ještě několik let zpátky byl velký problém zajít v Liberci za dobrou kávou a něčím výjimečnou kuchyní. To už teď není problém, spíš je potíž někdy sehnat v takovém podniku místo,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kavárna a bistro Mikyna se pyšní moderním interiérem. Nabízí výběr kávy, domácích zákusků a zdravých snídaní. Je dobrým místem pro klidné posezení s přáteli nebo pracovní schůzku.

Značka Nordbeans s vlastní pražírnou zásobuje podniky po celé republice. Provozují i vlastní kavárnu Dok, která kombinuje kávu s kulturními zážitky. Nachází se v historickém objektu u vlakového nádraží.

Poměrně nevšední kavárna, která nabízí snídaně i obědy, se nachází pod Ještědem. Dolicafe je součástí soukromé zubařské kliniky, kam se nejen pacienti chodí odměnit po návštěvě dentisty.

Chicago Bar & Grill je místem, které přenese do srdce americké gastronomie. Restaurace je známá svým bohatým a autentickým menu, které nabízí to nejlepší z americké kuchyně. V nabídce tu mají klasické burgery, steaky, barbecue žebra a mnoho dalšího.

Irská restaurace Black Horse je známá svou kuchyní, která kombinuje tradiční české pokrmy s moderními gastronomickými trendy. Mezi speciality patří například filet mignon nebo čerstvé mořské plody.

Šéfkuchař restaurace Masa Buka je rodilý Řek a jeho cílem je ukázat návštěvníkům, jak má vypadat pravá domácí řecká strava. Zakládá si na čerstvých surovinách, zelenině, bylinkách, koření a olivovém oleji.

Restaurace Na Kraji nabízí inspiraci místními surovinami a tradiční českou kuchyní, kterou vylepšuje k obrazu svému. Sází na domácí prostředí. Interiér restaurace je navržen s důrazem na pohodlí a estetiku, s využitím přírodních materiálů a jemnými barevnými tóny.

Bar Bylo Nebylo naláká svými koktejly. Milovníky klasických koktejlů nebo zájemce o něco nového a neobvyklého nabídka nezklame.

Další kulinářské tipy servírují sociální sítě Region Liberec.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky