Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Cena o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na úrovni Libereckého kraje za rok 2021

Cena o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na úrovni Libereckého kraje za rok 2021

Letos se o prestižní ocenění v rámci soutěže o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na úrovni Libereckého kraje utkaly tři města – Město Dubá, Město Jilemnice a Město Lomnice nad Popelkou.

Město Dubá se stalo vítězem krajského kola v loňském roce. Mimo obnovy kulturních památek na území městské památkové zóny se podílí i na obnově kulturních památek mimo památkově chráněné území. Příkladem může být obnova sušárny chmele.

Město Jilemnice zvítězilo v celostátním kole v roce 2012 a získalo titul Historické město roku 2012. Obnově kulturních památek na území městské památkové zóny se věnuje soustavně již řadu let. Předmětem letošní etapy je úspěšné dokončení obnovy pláště školy č. p. 288 v Komenského ulici nebo zrestaurování sousoší sv. Kříže.

Soustavnou obnovou kulturních památek na území městské památkové zóny v Lomnice nad Popelkou se zabývá i Město Lomnice nad Popelkou. V letošním roce pokračovala obnova zámku a město finančně podpořilo i obnovu omítek kostela sv. Mikuláše z Bari v majetku římskokatolické církve.

Konkurence byla velká. Vítězem krajského kola soutěže se stalo Město Lomnice nad Popelkou, které tak bude reprezentovat Liberecký kraj v celostátním kole soutěže.

škola v Jilemnici před obnovou pláště 22-18-Jilemnice-Skola_02

zámek v Lomnici nad Popelkou před obnovou zámek v Lomnici nad Popelkou po obnově

kostel sv. Mikuláše z Bari před obnovou kostel sv. Mikuláše z Bari po obnově

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky