Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Cena o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace

Liberecký kraj již od roku 2007 oceňuje vítěze krajského kola soutěže o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Smyslem ocenění je obnova kulturních památek v historických centrech měst na území Libereckého kraje, která jsou prohlášena památkovou rezervací nebo památkovou zónu, a současně propagace příkladné obnovy takové kulturní památky. Ocenění je udělováno vždy za uplynulý kalendářní rok a skládá se z pamětního listu a finančního daru ve výši 100.000Kč.

Zároveň vítěz krajského kola soutěže postupuje do celostátního kola soutěže Ceny o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón. Úspěch v celostátním kole soutěže s sebou přináší pro daný rok užívání titulu „Historické město roku“ a ocenění v podobě dvou uměleckých předmětů z českého křišťálu s názvem a znakem obce, z pamětního grafického listu od předních českých umělců a z mimořádného finančního příspěvku ve výši 1.000.000Kč.

Přehled o úspěších měst v Libereckém kraji v soutěži naleznete v přehledné tabulce.

náměstí v Dubé  náměstí v Novém Boru

náměstí v Jilemnici  památková zóna v Jablonci nad Nisou

náměstí ve Frýdlantu památková zóna Lomnice nad Popelkou

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky