Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Cena o nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón na úrovni Libereckého kraje za rok 2016

Smyslem soutěže je ocenit příkladnou obnovu kulturních památek v centru historických měst a zároveň prezentace těchto příkladných obnov veřejnosti se snahou zvýšit zájem a povědomí o hodnotě a přístupu k tomuto bohatství. V letošním roce se o cenu ucházela čtyři města – Frýdlant, Lomnice nad Popelkou, Nový Bor a Zákupy. Prestižní ocenění a zástupcem Libereckého kraje v celostátním kole soutěže se stalo již potřetí Město Frýdlant. Ocenění bylo uděleno za rekonstrukci náměstí, celkovou obnovu historického špitálu, restaurování a obnovu tzv. frýdlantského betlému, obnovu fasády radnice, vzorovou obnovu úseku městských hradeb či investice do historických bytových domů ve vlastnictví města. Současně se město finančně podílelo na restaurování monumentálního náhrobku Melchiora, Kateřiny a Kryštofa z Redernu v děkanském kostele Nalezení sv. Kříže v majetku římskokatolické církve.

Město Nový Bor se zúčastnilo soutěže s rekonstrukcí náměstí Míru a přilehlých ulic, město Zákupy s obnoveným souborem barokního sochařství, které započalo restaurováním sloupu Nejsvětější Trojice v roce 2006, pokračovalo restaurováním soch na mostě u kaple sv. Anny a na mostě před kapucínským klášterem a bylo zakončeno restaurováním sloupu se sochou sv. Judy Tadeáše. Město Lomnice nad Popelkou se soutěže zúčastnilo s obnovou parku na Školním náměstí a přilehlých částí Komenského ulice.

frýdlantské náměstí v průběhu archeologického výzkumu náměstí ve Frýdlantu Frýdlantský betlém po obnově Frýdlantské opevnění po obnově

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky