Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Běliště v Železném Brodě

Běliště (národopisná expozice Městského muzea v Železném Brodě)

Víte, s čím si hráli vaše prababičky a pradědečkové jako děti? Navštivte Běliště a přeneste se prostřednictvím her o sto let zpátky. Kdo chce zůstat raději v přítomnosti, může se naučit pár kouzelnických triků od Kouzelníka Čáry kluka a třeba k tomu dostane i něco vymodelovaného z balónků. K tomu na vás i teď v létě čeká výstava skleněných betlémů a korálková dílna, a jak to vlastně bylo se sklářským průmyslem v Železném Brodě, to se dozvíte v poučné jarmareční písni od Divadelního spolku Tyl. V průběhu nedělního odpoledne si k tomu můžete užít festival pouličního umění v krásném prostředí roubených chalup v památkové rezervaci Trávníky.

20. – 21. července 2024 od 10:00 do 17:00 hod.

Program

sobota

11:00 Komentovaná prohlídka národopisnou expozicí

10:00 - 17:00 výstava skleněných betlémů a korálková dílna v Minimuzeu skleněných betlémů (Železná ulice č. p. 3)

14:00 - 16:00 zábavné kouzlení, naučení drobných kouzel a modelování balónků kouzelníkem Čáry Klukem

neděle

11:00 Komentovaná prohlídka národopisnou expozicí

10:00 – 13:00 program Lenky Hřibové „Dětství a hrátky století zpátky“ na téma her našich prababiček a pradědečků

12:00 a 13:00 „Píseň poučná o konci sklářského průmyslu v Železném Brodě“ vystoupení Divadelního spolku Tyl Železný Brod

14:00 – 17:00 „Trávnický futrál“ festival

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky