Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Dny lidové architektury v Libereckém kraji 2024

Slavnost3

Víte, jak vypadalo dětství a hry našich babiček a dědečků, když neexistovali tablety, mobily, internet a televize?  Tušíte, jak se ze lnu vyrobí plátno a čím ho můžete ozdobit? Znáte cestu od obilí k mouce a ke křupavému pečivu? Chcete si vyzkoušet práci na hrnčířském kruhu, vykovat si podkovu pro štěstí, uplést si drobnost z orobince nebo si vyrobit vlněnou kytičku? Chcete se na chvilku přenést o století zpátky a zasednout do tehdejších školních lavic, vychutnat si kouzlo bylinkové zahrádky a podívat se do barokní sýpky či bývalé papírny? 

Přijměte pozvání na Dny lidové architektury, které konají o víkendu 20. – 21. července 2024 a navštivte některý z patnácti zdarma zpřístupněných objektů v Libereckém kraji. Tradiční akce spolufinancovaná Libereckým krajem vám představí lidové stavby ne jako skanzeny, ale jako místa, kde to žije.  Seznámíte se s tradičními řemesly, z nichž si některá můžete vyzkoušet v řemeslných dílničkách. Na mnoha místech jsou připraveny divadelní a folklorní vystoupení či výstavy a tematické přednášky.

Kam vás letošní ročník zavede?  Mapa míst

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky