Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě

Viděli jste někdy, jak voda roztočí pětimetrové mlýnské kolo a jak se pohybuje mlýnské soukolí? Přijďte se podívat do Doleního mlýna v Bradlecké Lhotě, kde prostřednictvím komentovaných prohlídek a názorné výstavy proniknete do tajů mlynářského řemesla. Vyzkoušíte si mletí na kamenném ručním mlecím složení, vysévání mouky a upečete si vlastní pšeničnou placku. To vše pod vedením Mistra tradiční rukodělné výroby kraje Vysočina, pana Jaroslava Fiegera. A kdo by si nechtěl upéct něco k snědku, může zkusit svoji zručnost na hrnčířském kruhu.

Obrazek1

Obrazek2

20. července 2024 od 9:00 do 17:00 hod.

21. července 2024 od 9:00 do 15:00 hod.

Program:

sobota

9:00, 11:00, 13:00 a 15:00 komentované prohlídky mlýna s ukázkou funkčního vodního kola

9:00 – 17:00 výstava „Vysvětlení podstatných záležitostí ve mlýnech“

9:00 – 17:00 ukázky a řemeslná dílnička mletí obilí na ručním kamenném mlecím složení a příprava obilných placek pod vedením Mistra tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina, pana Jaroslava Fiegera

9:00 – 17:00 ukázky a řemeslná dílnička modelování výrobků z hlíny na hrnčířském kruhu pod vedením Petra Lukáše

neděle

9:00, 11:00 a 13:00 komentované prohlídky mlýna s ukázkou funkčního vodního kola

9:00 – 15:00 výstava „Vysvětlení podstatných záležitostí ve mlýnech“

9:00 – 15:00 ukázky a řemeslná dílnička mletí obilí na ručním kamenném mlecím složení a příprava obilných placek pod vedením Mistra tradiční rukodělné výroby Kraje Vysočina, pana Jaroslava Fiegera

Obrazek3

Obrazek4

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky