Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Führichův dům v Chrastavě

Hrázděný dům, který má okenicemi s palmami a najdete v něm pokoj, kde šumí moře a plují plachetnice, vás přenese v okamžiku do slunné Itálie. Takovou sílu má umění malíře Josefa Führicha, jenž za své dílo získal rytířský titul. Seznamte se s jeho díly i s tvorbou dalších chrastavských malířů ve Führichově domě. Otevřeno bude v sobotu i v neděli v čase od 10 do 15 hodin, v průběhu obou dnů se budou konat komentované prohlídky.

Obrazek4

Obrazek1

20. – 21. července 2024 od 10:00 do 15:00 hod.

Program:

sobota a neděle

10:00 – 15:00 komentované prohlídky rodným domem akademického malíře Josefa Rittera von Führicha s návštěvou unikátního malovaného pokojíku a výstavou děl chrastavských malířů.

Obrazek2

Obrazek3

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky