Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Památník Jiřího Harcuby v Harrachově

Nový Svět 73, Harrachov v Krkonoších

Chcete se podívat, jak koncem 18. století bydleli skláři a jak pracovali? Udělejte si výlet do Harrachova a navštivte památník Jiřího Harcuby – významného sklářského výtvarníka, medailéra a pedagoga. Roubený dům č. p. 73 je typickou ukázkou lidové architektury na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Jeho součástí je historicky významná domácí brusírna a rytecká dílna, kde se zachovalo jedinečné technologické vybavení v čele se sklářským brusem pro broušení jemného a zdobného dekoru – tzv. „kuličákem“. Zavítat sem můžete v sobotu 20. července mezi 10 – 16 h. V každou celou hodinu bude začínat komentovaná prohlídka a zájemci si zde mohou zakoupit knihu „S jinovatkou na peřině“ o historii domu.

Obrazek2

Obrazek3

20. července 2024 od 10:00 do 16:00 hod.

Program

sobota

10:00 – 16:00 komentované prohlídky objektu z 18. století s dobovým vybavením interiérů představující život sklářů, dochovaná domácí brusírna skla a rytecká dílna s jedinečným technologickým vybavením. Prohlídky začínají v každou celou hodinu.

Obrazek4

Obrazek1

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky