Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Sýpka Lemberk

Lvová čp. 67, Jablonné v Podještědí

Myslíte si, že sýpka je jen místo pro uskladnění obilí? Původně možná, pokud ale zavítáte do té v Lemberku, najdete tu především zrnka kultury a umění. V obnovovaném barokním objektu vás čekají tvořivé dílničky, kde si vyzkoušíte vyšívání, plstění ovčího rouna, tisk skleněnými razítky či malování na plátno. Magdalena Špeldová vám ukáže, jak se přede lněná příze, a v tomto umění jí vystřídají Tři přadleny z loutkového představení Naivního divadla Liberec. S přírodními materiály a jejich využitím vás seznámí Valérie Záhonová a do světa hudby vás zavedou písničkářka Jana Vébrová a jazzová kapela DiS. Is It.

Obrazek1

Obrazek2

20. července 2024 10:00 - 20:00 hod.

Program

Sobota

11.00 – 14.00 dílnička vyšívání s Terezou Melkovou

11:00 – 14:00 ukázka předení lněné příze a dílnička plstění ovčího rouna za mokra s Magdalenou Špeldovou

11:00 – 14:00 dílničky tisku skleněnými razítky na plátno, malování nebo výšivky na lněnou dekoraci s Markétou Váchálovou / JEN LEN

14.30 – 15.00 Divadelní představení „Tři přadleny“ Naivní divadlo Liberec

15.30 – 17.00 seminář Valérie Záhonové „Přírodní materiály“ s ukázkou vzorků materiálů

17.30 – 18.30 sólové vystoupení svérázné písničkářky Jany Vébrové z Lužických hor

19.00 – 20.00 hudební vystoupení jazzové kapely DiS. Is It

Obrazek3

Obrazek4

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky