Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Vesnická památková rezervace Karlov – náměstí

Vydejte se s lomnickou kronikářkou Lenkou Morávkovou a historičkou Danou Grabcovou kolem Karlovského náměstí a seznamte se s historií zdejších roubených domů z 1. poloviny 18. století. Zdarma můžete zavítat do stálých expozic Městského muzea a galerie v Lomnici nad Popelkou a užijete si workshop drátování, které bylo dříve důležitým řemeslem, zejména při opravách kuchyňského nádobí. A do světa hudby vás pozvou lomnické hudebnice, které si říkají Musica Cecilia.

Obrazek2

20. července 2024

Program

sobota

10:00 a 15:00 komentovaná prohlídka náměstí a roubených domů s lomnickou kronikářkou Lenkou Morávkovou a historičkou Danou Grabcovou

15:00 workshop drátkování s Markétou Pivkovou

15:00 Musica Cecilia – koncert lomnických hudebnic

9:00 – 16:00 otevření stálých expozic Městského muzea a galerie Lomnice nad Popelkou

 

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky