Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Brownfields a greenfields

Definice pojmu brownfield Brownfield je nemovitost (pozemek nebo objekt), která se nachází na současně nebo v minulosti zastavěném území, není efektivně využívaná a je zanedbaná, případně i kontaminovaná. Jedná se o nemovitost, kterou nelze efektivně využívat, aniž by proběhl proces její regenerace. Brownfield obvykle vzniká jako pozůstatek průmyslové, zemědělské, rezidenční či jiné aktivity. Problematiku lokalit, které lze označit jako brownfield, lze řešit buď obnovením jejich původní funkce, nebo nahrazením novým typem využití.

  BF-uvod

V lednu roku 2007 byla dokončena vyhledávací studie pro lokalizaci brownfields na území Libereckého kraje, v které bylo zmapováno celkem 364 lokalit tohoto významu. Následně byl vytvořen nový nástroj pro ulehčení vyhledávání lokalit typu brownfields dle přesně zadaných kritérií - tzv. Databáze brownfields.

PORTÁL INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOSTI A DATABÁZE BROWNFIELDS A GREENFIELDS V LIBERECKÉM KRAJI

 

Aktuální informace k SEMINÁŘŮM A KONFERENCÍM jsou zde.

Možnost zařazení "Vašich lokalit typu brownfields" do databáze je možné zde.

 

Aktivní  nabídka brownfields je zde:

Kontakty

Všechny kontakty
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky