Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

2004

Sympozium uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje 2004
Od 21. června do 1. července 2004 se tvůrčí práci nad tématem STOPY / TRACES věnovalo 76 žáků z 9 zemí Evropy - Bulharska, Francie, Itálie, Německa, Polska, Řecka, Slovenska, Švédska a Česka.

sympozium

První akcí sympozia bylo odhalení sochy Pyramida pro Liberecký kraj světově uznávaného profesora Mariana Karla, které proběhlo 10. června 2004. Socha dodnes stojí v prostoru před Severočeským muzeem v Liberci. Po úspěšném tvůrčím týdnu, v němž vzniklo přes sto jedinečných artefaktů, odborná porota ve složení Ing. Eva Bartoňová, Prof. Vratislav Karel Novák, Prof. Rajko Rajkov, PhDr. Jan Mohr a Mgr. Oldřich Palata, vybrala šestnáct nejlepších děl. Ta byla společně s ostatními až do září vystavena v Severočeském muzeu v Liberci. Vítězná díla se stala součástí muzejních sbírek, ta ostatní byla veřejně vydražena a výtěžek byl určen pro Nadační fond Libereckého kraje Student. Se Sympoziem uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje souvisela také řada dalších aktivit jako exkurze, výlety, happeningy atd.

Sympozium uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje podrobně zmapoval jeho katalog, který si můžete prohlédnout zde: 

Katalog 2004 (.pdf, 2,4 Mb, 2004).Katalog 2004 (.pdf, 2,4 Mb, 2004)

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky