Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

2007

Sympozium uměleckoprůmyslových škol České republiky 2007

Druhý ročník Sympozia byl zahájen v pátek 8. června 2007 v Severočeském muzeu v Liberci. Tentokrát se jednalo o soutěž celorepublikovou, s bohatou účastí ze zahraničí - přijeli mladí umělci z Bulharska, Francie, Finska, Itálie, Německa, Polska, Řecka a Slovenska. Přes osmdesát účastníků se činilo ve třinácti různých dílnách od sklářské hutě přes stříbrnické dílny až po rytí kovů či kamene. Spojujícím prvkem vzniklých děl bylo uchopení tématu DOTEKY / TOUCHES.

V průběhu soutěže vznikla stovka výjimečných děl, z nichž odborná porota ve složení prof. Jiří Harcuba, Stanislav Melis, prof. Ing. Pavel Novák, CSc., PhDr. Miroslav Cogan, Milan Handl a Rony Plesl vybrala třináct nejlepších. Předávání cen a slavnostní zahájení výstavy pak proběhlo 18. června 2007 opět v prostorách Severočeského muzea v Liberci. Také doprovodný program byl bohatý, účastníci si udělali exkurzi do sklářských podniků nebo vyráželi na výlety: například na dominantu kraje - horu Ještěd, na zámek Lemberk, nebo do hlavního města Prahy.

Sympozium pořádala Vysoká škola chemicko-technologická v Praze ve spolupráci s Libereckým krajem a sedmi středními školami za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Záštitu nad ním převzali MUDr. Přemysl Sobotka, předseda Senátu Parlamentu České republiky, a Mgr. Dana Kuchtová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

Další informace ke druhému ročníku naleznete v následující příloze:

tiskova zprava 2007Tisková zpráva (.pdf, 2 136 kB, 2007)

Celé dění Sympozia v roce 2007 je zdokumentováno v katalogu.

Katalog 2007Katalog 2007 (.pdf, 3 742 kB, 2007)

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky