Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

2010

Sympozium uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje 2010

Třetí ročník Sympozia tentokrát proběhl netradičně na podzim, mezi 18. až 26. zářím 2010. Na společné téma Čtyři živly / Four basic elements tvořila sedmdesátka účastníků na sedmi školách a ve třinácti dílnách.

Setkání bylo slavnostně zahájeno v Městském divadle v Železném Brodu, kde u příležitosti 90. výročí založení zdejší sklářské školy probíhaly také sklářské slavnosti s názvem "Skleněné městečko". Po celý následující týden účastníci vesele tvořili a o odpoledních si užívali doprovodného programu, exkurzí, výletů a společenských akcí.

I tento ročník proběhl za mezinárodní účasti mladých tvůrců nejen ze sousedních zemí Slovenska a Německa, ale také ze vzdálenějšího Bulharska. Žáci sbírali zkušenosti, seznamovali se s novými postupy, jinými odbornými pedagogy a především také sami mezi sebou. Výsledkem je více než sedmdesát originálních výtvorů, z nichž odborná porota ocenila třináct (vždy jedno dílo z každé dílny). Své favority si mezi vzniklými artefakty vybrali také patroni dílen, a tak oceněných bylo ještě více.

Po slavnostním zakončení a předávání cen v Městském divadle v Novém Boru, byla v nedalekém Sklářském muzeu vernisáží slavnostně zahájena výstava všech děl vzniklých při této příležitosti. Ta oceněná byla po měsíc trvající výstavě převezena do stálých sbírek Severočeského muzea v Liberci, ostatní Liberecký kraj daroval školám, v jejichž dílnách vznikla.

Katalog 2010Katalog 2010 (.pdf, 8 212 kB, 2010)

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky