Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

2013

Sympozium uměleckoprůmyslových škol 2013

Celý týden od 14. do 22. září měli účastníci Sympozia uměleckoprůmyslových škol 2013 čas, aby zrealizovali svůj nápad a vytvořili umělecké dílo na společné téma Kontrasty.

Sympozium bylo slavnostně zahájeno v sobotu 14. září v sále Severočeského muzea v Liberci, Liberecký kraj zastupovala školská radní Alena Losová. Zúčastnili se jej rovněž zástupci firem, které finančně i materiálně podporují setkání mladých umělců, samotní účastníci soutěžního setkání, zástupci Severočeského muzea v Liberci v čele s ředitelem Jiřím Křížkem a další pozvaní hosté.

Celkem čtrnáct dílen v šesti středních školách hostilo na osm desítek mladých umělců z uměleckoprůmyslových škol z ČR, Slovenska a Bulharska, kteří soutěžili v jednotlivých kategoriích dle dílen.

Slavnostní zakončení v neděli 22. září od 10 hodin v Severočeském muzeu v Liberci již probíhalo v duchu oceňování nejlepších děl. Zájemci z řad veřejnost následně měli možnost díla zhlédnout v navazující výstavě, která trvala až do 20. října.

Katalog 2013Katalog 2013 (.pdf, 4 663 kB, 2013)

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky