Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Světelné objekty Kamenický Šenov/Lighting Objects Kamenický Šenov

Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov/Secondary School of Glassmaking Kamenický Šenov

Adresa/Address: 
Havlíčkova 57
471 14 Kamenický Šenov
Czech Republic

Ředitel/Director: doc. Mgr. Pavel Kopřiva, PhD.
tel.: +420 487 764 965
e-mail: supss@supss-ks.cz
supss.clnet.cz

Dílna je zaměřena na konstrukci svítidel, lustrů, prostorových osvětlení, světelných objektů a solitérů za použití kovu, skla a jiných hmot.
Dostupné techniky: svařování, tepání, kování, cizelování, obrábění různých materiálů. Dále lehání, slinování a tavení skla do formy. Sklo je dále možné obrušovat a pískovat.
V případě požadavků na výrobu tavených skleněných komponentů musí studenti zaslat nebo přivézt hotový model, a záměr je nutné minimálně 40 dnů před začátkem sympozia konzultoval s odbornými učiteli v Kamenickém Šenově. Tato konzultace je nutná i v případě techniky lehání a slinování skla.
V případě zájmu, že by student požadoval komponenty z foukaného skla, je nutné zaslat předem střihy na výrobu formy nejméně 40 dní před začátkem sympozia.

Workshop is focused on design of light fittings, chandeliers, spatial lightning, light objects and solitaires using metal, glass and other materials.
Techniques available: welding, hammering, forging, chasing, various materials working, further sintering, slumping and melting glass to the form. Glass can be further grinded and sandblasted.
In case of need to produce melting glass components must participants send or bring prepared model and intention is necessary to consult with teachers of organizing school minimally 40 days beforehand.
Those consultations are necessary also in case of slumping and sintering.
In case of need of components from blowing glass it is necessary to send cuts form minimally 40 days beforehand.

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky