Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Egermann s.r.o. Nový Bor

O společnosti:
Historie i současnost společnosti EGERMANN je úzce a neodmyslitelně spjata s nejvýznamnější osobností sklářského průmyslu Friedrichem Egermannem. a jeho vynálezem -červenou lazurou z poloviny 19-tého století. Tento vynikající technolog a průkopník nových postupů díky svému talentu a píli dosáhl několika převratných objevů, při kterých byl i několikráte zraněn. Jeho dům a rafinerii navštěvovali významné osobnosti, mezi něž patřil i císař Ferdinand I. Zcela nejvyššího uznání se mu dostalo za vynález červené lazury roku 1832. Tímto objevem se mu podařilo pozvednout české sklářství na světovou úroveň a dostalo se mu mnoha ocenění. Pod ochrannou známkou “Egermann” se tradice této výroby zachovala dodnes.

Specializace společnosti: Firma Egermann se specializuje výhradně na výrobu ručně zdobeného skla. Výrobky mají užitkový, dekorativní i vysoce umělecký charakter.

Podpora dílny: Malba skla

Zastoupení společnosti: Mgr. Robert Uksa, jednatel

Adresa: Dvořákova 306, 473 01 Nový Bor

egermann

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky