Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Metodika

Metodiky Ministerstva pro místní rozvoj

 • Stanoviska a metodická doporučení vydávaná v oblasti územního plánování Ministerstvem pro místní rozvoj ČR  jsou k nalezení na následujícím odkazu na webu MMR.

Metodiky Ústavu územního rozvoje

 • Stanoviska a metodiky Ústavu územního rozvoje (včetně neaktuálních stanovisek a metodik) jsou k dispozici na následujícím odkazu na Ústav územního rozvoje (uur.cz)

 • Ústav územního rozvoje byl Ministerstvem pro místní rozvoj pověřen činností Konzultačního střediska ke stavebnímu právu se zaměřením na problematiku územního plánování na webu ÚÚR ZDE, kde jsou odpovědi na nejčastěji kladené otázky týkající se stavebního zákona.

 • Souhrnné informace ke standardizaci územně plánovací dokumentace zejména územních plánů jsou k nalezení na webu Ústavu územního rozvoje pod odkazem ZDE.

Metodiky krajského úřadu

 • Podrobné dokumenty územního plánování
  Metodický materiál vymezující základní charakteristiky jednotlivých typů podrobnějších dokumentů územního plánování, srovnávající regulační plán z podnětu, regulační plán na žádost, územní studii a dohodu o parcelaci.

  Podrobné dokumenty ÚPPodrobné dokumenty ÚP (.pdf, 244 kB, 29. 2. 2024)      
 • Metodiky pro zpracování územně analytických podkladů
  Metodiky pro zpracování územně analytických podkladů jsou k dispozici pořizovatelům ÚAP v sekci Řešitelský tým ÚAP.

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky